Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    inainte de nastere la o inaltime de 1,63m aveam 54 kg max si dimensiuni:bust 84 cm, talie 69 cm, sold 90.... acum la 8 luni dupa nastere :( am 57 kg si 85/75/95 sper ca talia si soldurile sa mai scada !

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    E un subiect de care nu cred ca multe mame vor sa comenteze!

Floricica Nou Venita sebsil's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2008
    Postari in forum
    37
    eu in anainte de sarcina aveam 60kg in timpu sarcini am ajuns la 85kg dupa sarcina am ramas cu 75kg si kg au ramas asa pana in mai din mai si pana acum am slabit de am ajuns la 65kg

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    nu stiu exact cati cm aveam la bust ,,talie , etc ..dar am plecat cu 56 de kg si ajunsesem la 74 cand am nascut ,,,acum la un an dupa nastere am 55,,sunt exact ca inainte ..

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    eu am plecat de la 45kg, in timpul sarcinii am ajuns la 63kg si abia acum am revenit la greutatea pe care o aveam inainte. problema e ca aceste kg sunt dispuse diferit acum. mi-a ramas ceva burtica... in rest e totul ok

Floricica Cu Vechime adinutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    5.320
    Buna!eu am plecat cu 45 kg la o inaltime de 1.50 m si am ajuns la 60 kg..acum dupa 2 luni de la nastere am tot 45 deoarece nu am asimilat deloc grasime..toata greutatea era in burtik mea la cele doua gemenutze ale mele...:)

Floricica Novice adinutzas's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.06.2008
    Postari in forum
    370
    La inaltimea de 1, 57, aveam 52 kg, acum dupa un an, am 53 kg, am ramas cu ceva burtica, sper sa mai dau jos, dar nu fac nici un fel de efort.

Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    buna, nu am vrut ca prin acest subiect sa ofensez pe nimeni dar vad atatea mamici fara pic de burtica in parc incat ma intreb unde au tinut bebeii!eram doar curioasa 1

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Sigur nu m-ai ofensat, doar ca mie mi se face rau cand ma gandesc la dimensiunile mele si sincer sa spun sunt un pic invidioasa pe acele mamici care dupa 3 luni de la sarcina sunt la fel ca inainte sau chiar mai slabe.
    Eu am 180cm si cam acum 5 ani cantaream 78kg si aratam tare slaba. In timpul sarcinii am ajuns la 123 kg iar acum dupa 1 an si 2 luni cantaresc 87 kg , 1 kg mai putin decat inainte de sarcina. Dar eu ca sa ajung din nou la greutatea asta si nu e cea ideala, a trebuit sa muncesc mult si pe plan phsihic (adica sa ma abtin de la mancare, de la ce imi placea mai mult) si sa fac si mult sport asa printre timp ca numai de sport nu e timp cu un nou nascut, cum cred bine stii. Deci in concluzie eu trebuie sa transpir pentru tot ce-mi doresc in viata asta, nu am norocul altor mame sa nu trebuiasca sa faca absolut nimic si sa fie totul bine si frumos.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari