Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Dieta Nicoleta Luciu

Dieta cu care Nicoleta Luciu a slabit 40 de kilograme dupa ce a nascut este cat se poate de simpla.

Se face compot din 2 litri de apa si 7 mere de marime medie fara zahar sau indulcitori. Dimineata, pe stomacul gol, se bea o cana mare de compot iar restul se consuma pe parcursul zilei in loc de apa.

Dupa alte doua ore, in cazul in care apare senzatia de foame, se mai bea o alta cana de compot.

La pranz, se mananca o supa de pui cu legume, insa portia de carne nu trebuie sa fie foarte mare. Supa de pui se face cu ciocanele sau pulpe intregi de pui curatate de pielite, telina, morcovi si gogosar.Nu trebuie adaugate la supa fidea, cartofi sau orez. De asemenea, este recomandat sa nu se foloseasca nici sare ci mai degraba, piper sau alte condimente (busuioc, maghiran etc).

Dupa-amiaza si seara se mananca tot supa de pui.
    Sunt total interzise in acesta dieta paine, dulciurile si derivatele din faina. Sunt permise insa doua batoane nutritive cu fibre pe zi.

Dupa ce ai tinut dieta si ai ajuns la greutatea dorita, dar vrei totusi sa te mentii, se pot introduce in alimentatie carnea la gratar, salatele de fructe si cruditati, iaurtul.

Acesta dieta este recomandat sa fie insotita si de sport.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    aceasta dieta este un dezechilibru major pentru organism

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Si mie mi se pare drastica reteta si ma intreb cum a procedat Nicoleta Luciu avand in vedere ca a tinut dieta imediat dupa ce a nascut, cum a alaptat...

lorito
    Guest
    Decat sa se chinuie sa slabeasca 40 de kg, mai bine s-ar mai fi abtinut si ea pe timpul sarcinii si nu s-ar fi ingrasat atat( fara suparare pt fetele care au mai luat, probabil, aceeasi greutate din diferite motive).
    Dar asa e moda printre vedete: au o motivatie sa scape in blide, ca destul fac foamea in restul timpului. Apoi ne demonstreaza ca pot reveni la greutatea initiala. Personal mi se pare o aberatie ce fac ele, sadism..nu stiu...

nicole13
    Guest
    Daca a alaptat...
    ......................................

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    [QUOTE=gabitzza;2519257]Dieta cu care Nicoleta Luciu a slabit 40 de kilograme dupa ce a nascut este cat se poate de simpla.

Se face compot din 2 litri de apa si 7 mere de marime medie fara zahar sau indulcitori. Dimineata, pe stomacul gol, se bea o cana mare de compot iar restul se consuma pe parcursul zilei in loc de apa.
    La pranz, se mananca o supa de pui cu legume, insa portia de carne nu trebuie sa fie foarte mare. Supa de pui se face cu ciocanele sau pulpe intregi de pui curatate de pielite, telina, morcovi si gogosar.Nu trebuie adaugate la supa fidea, cartofi sau orez. De asemenea, este recomandat sa nu se foloseasca nici sare ci mai degraba, piper sau alte condimente (busuioc, maghiran etc).
    Dupa-amiaza si seara se mananca tot supa de pui.
    Sunt total interzise in acesta dieta paine, dulciurile si derivatele din faina. Sunt permise insa doua batoane nutritive cu fibre pe zi.

Dar nu te saturi sa mananci supa, supa si iar....supa zilnic si inca fara sare?Doar compot de mere?Banuiesc, totusi ca se pot consuma salate, fructe, legume proaspete....

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Decat sa se chinuie sa slabeasca 40 de kg, mai bine s-ar mai fi abtinut si ea pe timpul sarcinii si nu s-ar fi ingrasat atat( fara suparare pt fetele care au mai luat, probabil, aceeasi greutate din diferite motive).
    Dar asa e moda printre vedete: au o motivatie sa scape in blide, ca destul fac foamea in restul timpului. Apoi ne demonstreaza ca pot reveni la greutatea initiala. Personal mi se pare o aberatie ce fac ele, sadism..nu stiu...
    Mie mi se pare ca Nicoleta L. arata naspa acum. Iar cu buzele alea umflate...

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    A declarat la o emisiune ca a avut un antrenor personal...si sunt ferm convinsa ca a si vizitat saloanele de frumusete,diferite proceduri,doar are bani..nuuu??!!

Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    mai si eu am luat tot cam atat in sarcina
    si mai am de dat vreo 5 doar
    insa pe restul le-am dat cu greu si multa munca in vreo 6 luni, de atunci... stangnez
    insa dieta asta....

Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    eliza, din ce stiu eu, si am auzit-o chiar pe ea, numai ce scrie acolo a consumat
    de aceea ziceam ca e un dezechilibru clar pt organism

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Am spus-o si o mai spun.......nu va apucati sa tineti diete dupa ureche, ca asa a facut cutare si a slabit zeci de kg in timp scurt.
    Nimeni n-o sa va spuna cum a facut cu adevarat.....evident ca au facut niste analize si au fost controlate de un dietolog.

Va dau un exemplu din familia mea: cumnata mea s-a trezit cu glicemia la stele...a facut analize si s-a dus la dietolog.
    I-a dat ce regim sa tina, dar ea s-a gandit sa-l faca nitel mai drastic si a asociat si cu sport (pana aici, perfect)....numai ca a exagert in totul si cu activitatea fizica si cu regimul......de la 70 kg a ajuns la 45 kg si inac slabeste cate un kg pe luna....are 1,55m inaltime....mai are oleaca si se scurge in bocanci si n-o mai gasim....incep sa i se vada oasele prin piele, risca anorexia.
    A mai rarit-o si cu sportul, vrea sa manance mai mult, dar stomacul s-a "repliat", a devenit micut si se simte satula la doar cateva inghitituri.
    Medicul incearca s-o ajute sa se ingrase nitel.....din pacate si-a provocat singura in dezechilibru.

Ce dieta e aia apa, compot, supe, etc......aia e sinucidere curata.
    Nu mai luati in considerare tot ce spun marile vedete....o mai spun si ca sa aiba un articol in ziar, sa se mai scrie ceva de ele, sa stie lumea ca mai exista...altfel ar muri de foame.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari