Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Ștefi , tu ce părere ai despre "premierea săptămînală" , crezi că e binevenită sau ne amăgim doar ?

Am citit recent despre faptul , că atunci cînd ești la dietă ar fii bine ca la sfîrșit de săptămînă să-ți oferi un mic premiu ,constînd într-un lucru interzis ....ex , 1 prăji sau o 2 felii de pîine ......ș.a.m.d
    Crezi că face bine pt psihic ?

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Ina , să nu cumva să cedezi acum , ai o ambiție,cum rar am întîlnit !
    Pt mine ,e clar că putem mînca și mîncare gustoasă pe care să o mestecăm cu plăcere , nu în silă și să ardem kilogramele și în continuare , trebue doar să mîncăm mai inteligent și să nu ne neglijăm nici sănătatea !
    Te rog să ai încredere în tine și mergem mai departe !!!!!!

Noapte bună tuturor !

stefaniajohansson
    Guest
    amona, eu aplic aceasta metoda a premierii:) si o recomand cu mare caldura! stii de ce? pentru ca e un mijloc de a rezista tentatiilor in timpul saptamanii. daca decizi ca sambata la cina mananci ce vrei, atunci poti sa amani o felie de placinta sau un cartof sau mai stiu eu ce. si, crede-ma, cand esti la o dieta stricta, te tenteaza absolut tot. pe cand, daca imi e pofta de ceva in timpul saptamanii, ma gandesc ce voi manca sambata. intre timp poftele mai dispar sau se diminueaza..la mine sambata e zi de rasplata, evident ca nu mananc porcarii toata ziua, insa dimineata imi permit sa mananc o placinta cu mere, la gustari imi dau voie sa mananc mai multe fructe uscate, la cina mananc orice:) de multe ori avem invitati seara sau suntem invitati pe la altii, de asta am ales cina de sambata seara, ca sa nu ma simt aiurea cand sunt in compania altora.

eu inteleg ca tony si cu mine mancam in alt stil decat prietenii nostri, de fapt ne si plac alte chestii..dupa atata timp de mancat in acest stil nici nu mai exista acea pofta de placinte si pizza si hamburgeri samd..prefer sa mananc un hamburgher facut de mine fara chifla, cu multa salata, si cu mult sos de usturoi facut de mine, cu niste chipsuri tortilla(din malai)..in fine, ideea e ca nu imi mai face cu ochiul ceea ce e nesanatos..foarte rar..de exemplu cola mi s-ar parea extrem de gretos..pe vremuri beam 2 l/zi ca nimica...acum nu pot decat sa-mi aduc aminte gustul acela groaznic de cola pe care il aveam in gura dupa o noapte de invatat (in sesiune)..parca mi se lipea limba de cerul gurii..brrrrr..no way in my life!!!

promit ca voi face un topic unde sa ne punem meniurile zilnice, ca sa ne incurajam reciproc:) eu vreau doar sa fiu un pic mai musculoasa (asa ii place lui Tony:P ), insa nu vad de ce sa nu-mi pun si eu meniul zilnic alaturi de meniurile voastre:)

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    Buna seara!
    Sper sa nu renunt... pantalonii scurti marimea 14 (etalonul meu de pana acum) imi vin din ce in ce mai bine...
    Momentan disociez pe mese (luna asta), nu pentru ca cred foarte tare in disociere ci pentru a nu-mi pierde regulile, a nu-mi iesi prea tare din mana, a nu ma bulversa asa deodata.
    Pai daca nu mai tinem IR atunci ar trebui sa terminam cu acest topic, adica sa ne intalnim in alta parte, stef, vre-o propunere ceva?

Floricica Novice annida8's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2009
    Postari in forum
    543
    Si eu vin cu voi.O sa deschida Stef un alt topic.
    Ina ,ai putea inchide acest topic daca tot ne mutam,nu?

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    Annida - eu nu pot sa inchid acest topic pentru ca nu l-am deschis eu, l-a deschis gabitza!

Ma / Ne gasiti aici:

https://www.copilul.ro/forum/cafenea...01/index3.html

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari