Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 43
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Dieta Irina Reisler

Dieta pe care Irina Reisler a urmat-o, si cu ajutorul careia a reusit sa slabeasca 44 de kg intr-un an, este un o dieta disociata de 3 cu 3.

Regula este simpla, 3 zile de vegetale si 3 zile de proteine animale si este singura regula, in rest poti manca, orice, oricat, oricum si mai ales oricand fara insa a amesteca vegetalele cu proteinele animale. In cele 3 zile de vegetale pot fi combinate fructele cu legumele, iar in cele 3 zile de proteine animate se pot combina carnea cu ouale sau branza.

Sunt interzise pe toata durata regimului painea, fainosele, zaharul si bauturile alcoolice.

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Eu țin această dietă de o săptămînă , am slăbit 2 kg deșii nu am ținut-o chiar" ca la carte "........

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Cel mai greu mi se par zilele de" animăloase "cînd nu e voie nici măcar ceai de plante să bei .....

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    buna seara doamna amona (cum ar spune doamnele lui Irina), ti-am dat mesaj pe privat!

si eu tin acesta dieta de 2 saptamani.
    dupa primele 4-5 zile slabisem 2 kg dar am "maritat" cantarul.
    am sa ma cantaresc dupa 1 luna.

Floricica Cu Vechime guest2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    5.086
    nimic...
    nu mergea site-ul si s-a postat acelasi mesaj de 2 ori!
    Modificata de scorpion02; 22.02.2011 la 05:39:28.

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Vi-am răspuns la PM

E prea scurt mesajul ....evident !

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    hello...deci ca s ainteleg mai bine...3 zile mancam vegetale,3 zile proteine animale si apoi????

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de madalina79 Vezi mesajul
    hello...deci ca s ainteleg mai bine...3 zile mancam vegetale,3 zile proteine animale si apoi????
    In a saptea zi te hodinesti.hi, hi, hi,......Cred ca o iei de la capat.Eu nu stiu daca as putea sa tin vreodata o dieta.N-am fost nevoita niciodata iar acum n-as sti de unde sa incep.Sau mai bine zis, nu stiu CUM sa incep.Am de dat jos niste amarate de 5 kg, nu-s multe, dar.....se tin scai de mine.Help.

Off topic....Felicitari cu alaptatul si intarcatul.

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    Citat Postat de eliza rares Vezi mesajul
    In a saptea zi te hodinesti.hi, hi, hi,......Cred ca o iei de la capat.Eu nu stiu daca as putea sa tin vreodata o dieta.N-am fost nevoita niciodata iar acum n-as sti de unde sa incep.Sau mai bine zis, nu stiu CUM sa incep.Am de dat jos niste amarate de 5 kg, nu-s multe, dar.....se tin scai de mine.Help.
    nici eu nu am fost nevoita pana la sarcina sa tin diete,dar stand in pat aproape toata sarcina ultimile 2 sapt am putut merge m am ingrasat...am mai dat jos ,dar putin..acum ca am terminat cu alaptatul pot sa trag tare sa ajung la 52 de kg...merg si la sala...in fiecare zi aproape...oricum mai sunt vreo 10 kg de dat jos ca sa ajung la 52...eu am mers pe princippile lui monti ,dar orice ma face sa slabesc mai repede ma intereseaza:))))

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Off topic.....Tu macar poti sa faci sport, eu nu.Am hernie de disc, asa ca singurul sport e mersul pe jos.....

Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Mădălina , dacă dorești amănunte îți dau un link unde găsești toate informațiile !
    Eu azi m-am cîntărit(deșii nu era voie încă ) am slăbit 2,5 kg în aproape 10 zile , deșii mă mai abat de la reguli !

+ Raspunde
Pagina 1 din 43
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari