Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita matutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    11

Depo - Provera in contraceptie

Topicul este raspuns la articolul Depo - Provera in contraceptie

si daca alaptez de 1 an si 1 luna si nu mi-a revenit ciclu as putea merge pe aceasta varianta contraceptiva?

Floricica Nou Venita monikl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2006
    Postari in forum
    49
    Da, de ce nu? Dar mai inainte mergi la un ginecolog sau medic de planning familial. Daca la contrac orale luate fara un sfat medical si care iti fac rau sau nu sunt tolerate de oraganism le poti intrerupe, ce te faci daca organismul nu tolereaza sau iti fac rau??? Pt k injectia se face odata la 3 luni... Da, nu mai faci urmatoarea injectie, dar ce faci in alea 3 luni?? Si din cate stiu Depo-Provera sunt CONTRAINDICATE daca fumezi...

Floricica Nou Venita macrina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    41
    si unele contraceptive orale nu sunt indicate daca fumezi, iar mai nou pentru a cumpara contraceptive trebuie sa ai reteta, matutza mergi inainte la medic!

Floricica Nou Venita matutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    11
    buna!
    da multumesc,cea mai buna solutie e sa merg la medic.Nu fumez dar nici nu as vrea sa am cine stie ce probleme.
    cand voi ajunge va voi scrie.
    pe curand!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari