Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Am terminat cu alaptarea micutei mele de aproape doua luni si inca nu mi-a revenit ciclul. M-am ingrasat patru kilograme dupa nastere si nu reusesc sa revin la forma initiala cu toate stradaniile. Acum papusica mea are sapte luni si o mamica mai grasa cu 20 kilograme decat inainte de a fi gravida. Cum as putea face oare sa-mi revina ciclul si totodata sa reintru in forma mea initiala?

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Buna Mihaela.
    Pentru a reveni la forma initiala, cum spui tu, cred ca ceva exercitii fizice, masaj, sauna, te-ar ajuta.
    In ceea ce priveste problema ciclului, cred ca cel mai bine este sa intrebi medicul de familie, sau medicul tau ginecolog. Si fetita mea are 7 luni si jumatate si mie inca nu mi-a venit ciclu, dar eu inca mai alaptez.

Mult succes.

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Multumesc pentru sfat, eu am nascut prin cezariana si sport, masaj, sauna, momentan nu pot face. Cat despre vizita la medic, imi tot propun dar deocamdata nu reusesc sa gasesc timp, dimineata lucrez, dupa ora doua nu am cu cine lasa micuta... voi mai vedea. Ai un ingeras superb, sa creasca mare!

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Buna Mihaela!
    Si eu am nascut prin cezariana,din pacate nu am alaptat pentru ca nu sa putut,am slabit cu dieta 20 kg,iar acum dupa sarbatori pentru ca am cateva kg in plus vreau sa scap de ele prin dieta si exercitiu fizic.Dupa 6 luni de la operatia cezariana poti sa faci sport.Acuma numai vointa sa ai.Succes si sa-ti traiasca bb.

Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    E incurajator, multumesc, dieta am inceput deja dar inca nu apar rezultate, inca nu mi-a revenit CM. Cat despre sport, am incercat dar am dureri mari in zona operatiei. Voi mai incerca!!! Pupici lipiciosi ingerasilor tai!

Floricica Nou Venita madalina-vasilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2008
    Postari in forum
    8
    buna sant madalina,am terminat de alaptat inca de acum 4luni dar si acum daca apas mai curge lapte ,cineva mi-a spus ca tre sa merg la medic sa imi prescrie niste medicamente pt incetarea laptelui ca cica acest lapte care mai exista poate provoca si cancer . e adevarat?

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    Si eu am nascut prin cezariana,eu m_am ingrasat 30kg,de la 60 am ajuns la 90.Acuma am 78 kg,dar le dau jos pt am inceput munca,fum iese din mine,in privinta ciclului eu il am normal.
    Madalina l-a mine s_a termint laptele de la sine,si nu cred ca laptele din sin poate provoca cancer

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    nici eu nu cred ca laptele poate provoca cancer ,,nu am mai auzit asa ceva ...eu mai am de dat jos 3 kg ca sa revin ca inainte ,,am inceput sa fac miscare ,,abdomene desi imi este greu si vreau sa mi cumpar o bicicleta medicinala ,,,

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    nu am auzit de asa ceva si cu slabitul este greu .trebuie sa dau si eu vreo 10 kg.am 1.77 si 83 kg.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    laptele ramas in san se absoarbe in organ.ism
    si nu provoaca cancer
    din contra cele ce alapteaza sunt mai putin predispuse la cancer de san
    fetele nu va mai luati dupa toate "babele" ca numai prostii spun

Floricica Nou Venita madalina-vasilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2008
    Postari in forum
    8
    va multumesc pt sfaturi oricum mi-am inchis randevu la doctor merg sa fac un control ca ar cam trebui

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari