Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556

Cum scapati de Candida

Doamnele mele, am si eu o mare rugaminte. Ma puteti ajuta cu sfaturi in legatura cu o candidoza care imi da batai de cap? Am avut o perioada mai stresanta si, dupa cum ma asteptam si asa cum patesc de fiecare data, am facut candidoza. Foarte neplacut!!!Problema cea mare este ca nu ma impac foarte bine cu medicamentele (fac diverse alergii), prefer tratamentele naturiste. Voi cum procedati?

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    gynofort. foarte eficient dintr-o singura doza
    ca tratament naturist am auzit de iaurt.adica practic bagi iaurt in vagin iar bacteriile din acesta restabilesc flora vaginala

Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    gynofort. foarte eficient dintr-o singura doza
    ca tratament naturist am auzit de iaurt.adica practic bagi iaurt in vagin iar bacteriile din acesta restabilesc flora vaginala
    Multumesc pentru raspuns. inainte de a intra pe forum, am mai cautat si eu niste remedii. Am gasit si iaurtul, recomandat de tine, dar si niste variante mai simplu de folosit, cum ar fi spalaturile cu ceai de salvie sau cu cu bicarbonat. Se pune o lingurita de bicarbonat la un litru de ceai sau de apa. Trebuie sa iau si ceva pentru cresterea imunitatii in general, capsule cu usturoi, de exemplu...O sa vad, incerc asa. Nu am mai patit de mult, dinainte sa fac alergiile pe care le-am facut, si din cauza asta nu stiam ce sa fac. Cu ovule era mult mai simplu...

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Bicarbonat de sodiu o lingurita dizolvata in ceai de galbenele se fac spalaturi,lenjeria se spala la peste 60 grade si se calca cu fierul incins.

Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Si cred ca trebuie sa faca tratament si sotul. Lui cred ca pot sa ii dau Nistatin comprimate. Am gasit in timp ce umblam pe net niste chestii groaznice despre candidoza cronica. Sper sa nu se intample asta. Pentru ca eu habar nu aveam ca are atat de multe simptome, pe care, de obicei, nici nu ne gandim sa le punem pe seama unei ciuperci. Ati auzit despre toate aceste simptome ca fiind determinate de candida? Ce parere aveti?
    Îmbătrânire Prematură •Scurgeri Vaginale •Artrită •Depresie •Iritații Cronice •Oboseală sau Moleșeală •Memorie Slabă •Iritabilitate •Dureri Articulare sau Umflături •Dureri de Stomac •Dureri Musculare •Capacitate de Concentrare Redusă •Dureri de Cap •Acnee •Infecții Respiratorii •Pierderea Memoriei •Sistem Imunitar Scăzut •Probleme Dermatologice •Impotență •Balonare •Depresie •Scurgeri Vaginale Albe •Hipoglicemie •Dureri Menstruale •Tulburări Urinare •Leziuni ale Pielii•Dificultăți de Respirație •Alergii Alimentare •Dificultăți de Învățare și de Memorie

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Gynofort si Mycosyst.Trece rapid.

Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de mimo Vezi mesajul
    Gynofort si Mycosyst.Trece rapid.
    mimo, nu stiam de Mycosyst, am cautat un prospect pe net, mi se pare foarte indicat pentru cele care nu au contraindicatii la medicamente si pentru soti pentru ca se ia doza unica. Foarte usor de administrat. Super!

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    mimo, nu stiam de Mycosyst, am cautat un prospect pe net, mi se pare foarte indicat pentru cele care nu au contraindicatii la medicamente si pentru soti pentru ca se ia doza unica. Foarte usor de administrat. Super!
    Succes.
    Cu astea doua m-am tratat eu si la repetarea analizei nu mai aveam candida.

Floricica Senior riga trika's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.706
    buna fetele!mai incercati si EROGENN PROTECT,foarte bun,eu l-am incercat ,se introduce in vagin cu seringa!l-am luat de la plafar!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    oare partenerul are vreun simptom? ca la noi candida da slava domnului o multime de neplaceri.

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Bună,

și eu am pățit-o acum câteva luni. Din cauza unor spălături făcute în Maternitate, am luat o infecție sau ceva de genul ori din cauza sondei. Trebuia să iau un antibiotic foarte puternic, dar timp de 3 zile trebuia să întrerup alăptatul și nu am vrut, așa că am luat un antibiotic mai slab decât celălalt, dar să pot și alăpta în același timp. Am făcut candidoză și m-a chinuit vreo 2 luni. Am făcut băi de tot felul și m-am dat cu creme, dar am scăpat tare greu de ea. Până la urmă m-au ajutat băile cu pelin și bicarbonat de sodiu.

Sănătate multă !

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari