Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum scapam de punctele negre

Foarte multe femei dar si barbati se confrunta cu problema punctelor negre. As vrea sa scrieti aici ce solutii ati folosit voi pentru a scapa de punctele negre, ce a faunctionat si ce nu, ce reomandati si ce nu!

Eu nu am avut probleme cu punctele negre insa m-am documentat putin si am gasit 2 "retete" pentru a scapa de punctele negre. Ramane sa imi spuneti voi daca sunt bune sau nu

Prima este o masca pe baza de malai si albus de ou. Principiu este simplu, albusul de ou se bate bine pana devine spuma, se adauga 2 linguri de malai, se amesteca din nou bine si apoi pasta obtinuta se intinde pe fata curata. Dupa ce s-a uscat masca, se curata de pe fata cu un tifon si apoi se clateste fata cu apa calduta.

O alta varianta este un amestec din putin scortisoara, putin lapte, cateva picaturi de miere si zeama de lamaie. Acest amestesc se aplica doar pe zonele cu puncte negre.

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Din proprie experienta spun ca masca cu albus de ou si faina de malai face minuni...am o singura mentiune...faina de malai sa fie din aceea mai grunjoasa...adica nu foarte, foarte fina.....

oanachampion
    Guest
    Eu folosesc masca doar din albus de ou, aplicata peste un strat de hartie igienica/servetel... Cand se usuca se trage de pe fata si, o data cu ea, ies si punctele negre...

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    lapte doina cu emulsie de castravete sau benzile nose pore strips(plast.pt.pct.negre nas) de la CETTUA

Floricica Nou Venita cosminuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2008
    Postari in forum
    4
    sau cel mai simplu ca si la cosmetician faci o baie de abur cald si incerci sa iti cureti fata , apoi aplici dezinfectant si dupacateva ore fata iti este super , dai cu o crema pt tipul de ten pe care il ai

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Baie de abur cu musetel inauntru pana se deschid bine porii, apoi masaj cu malai. Cam o data pe saptamana faceam, acum dupa ce am nascut parca nu mai e nevoie, sunt curati porii, nu stiu daca e vreo legatura.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari