Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ridumitrescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2008
    Postari in forum
    1
    Eu nu mai iau anticonceptionale de 2 ani si jumatata si nu reusesc sa ramin gravida. Inceput de an, un nou inceput in viata. Vreau sa merg la un medic ginecolog bun. Sunt din Ploiesti, am tot intrat pe forumuri sa aflu pareri si deocamdata m-am oprit la dr. Golosneanu din Cimpina. Pareri? Va multumesc

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    Draga mea, eu sunt din Craiova, dar parerea mea este ca daca doresti sa ramai insarcinata, cel mai indicat ar fi sa iti alegi un medic din orasul tau.
    In cazul meu, eu am avut o sarcina cu foarte mari probleme si daca nu as fi avut medicul foarte aproape de mine, lucrurile ar fi fost mult mai complicate.
    Multa bafta!

Floricica Avansata ely27's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2007
    Postari in forum
    1.241
    SI EU SUNT DE ACEEASI PARERE.MEDICUL TREBUIE SA FIE DIN ORASUL IN CARE STAI. NICI NU STII CAND POATE SA APAREA VREO PROBLEMA.MULT SUCCES.

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Eu am avut medicul meu ginecolog la Alexandria,pentru ca la noi in oras era una singura care venea si ea de la Bucuresti de 2 ori pe saptamana.Pentru orice problema trebuia sa ajung la Alexandria,dar bb a fost cuminte in burtica si nu mi-a creeat probleme.
    Intr-adevar cel mai bine e sa ai doctorul la tine in oras!

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380
    Ideal este sa ai medicul tau, din pacate, in ziua de azi, un ginecolog este ca un cameleon! Daca cotizezi e atent cu tine daca nu... Dumnezeu cu mila! Eu pe perioada sarcii am avut un medic care m-a urmarit si pentru fiecare sedinta am platit, iar dupa operatia de cezariana pentru ca nu am mai dat nimic, nici nu s-a interesat de mine! Puteam sa fac septicemie daca nu era medicul de familie!

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    Este vreo fata din Medgidia? Eu sunt din Constanta. Ma bate gandul, cand voi ramane insarcinata, sa ma aiba in vedere un medic de acolo. Am inteles ca este o maternitate de nota zece. Oare distanta va fi o problema?

Floricica Senior myky22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    eu am medicul din alexandria pt ca aici la turnu este doar un doctor care vine o data sau de doua ori.Mi-am ales asa un doctor despre care am auzi ca e bun,acum merg in fiecare luna la control la alexandria.

Floricica Senior myky22's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    4.879
    si sunt foarte multumita de el

Floricica Nou Venita chi97dk's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2008
    Postari in forum
    12
    Constanta este un oras mare , nu are un ecograf bun., un 3d , 4d ....., dar sant cabinete particulare care te rupe de bani. Te duci la cabinet si cand este timplul sa nasti nu raspunde la tel sau vine se uita si pleaca .
    Statul ofera pensi , trasport gratuit (primarul ) , dar oameni sanatosi dupa ce noi n-o sa mai traim ..., statul nu se ocupa de copii....., pentru ca copii nu voteaza

Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    Am auzit lucruri bune de maternitatea din Medgidia. Cred ca doctorita Belcin de la Provita are si ore la Medgidia. Dar si la Constanta sunt medici buni si eu zic ca sunt mai aproape. Eu am fost f multumita de dr Dehelean. Merg la el de peste 10 ani, am nascut doi copii cu el. I-am platit consultatiile lunare rotunjite(adica daca era 8 sute mii ii dadeam 1 mil). Apoi am vorbit cu el pt nastere. Am avut norocul sa nasc chiar cand era de garda in ambele satrcini. Am auzit acum cateva zile la TV ca spre sfarsitul anului va exista o clinica privata in Cta, si pt nasteri, chiar si in apa, dar pt persoanele cu posibilitati financiare.
    acum nu stiu cat vor fi tarifele acolo, dar oricum daca aduni cat se plateste la o nastere, apoi la cateva zile de spitalizare, cred ca sunt pe aproape.

Floricica Nou Venita hani's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2008
    Postari in forum
    248
    eco f bun se face la Provita, la doctorita Dascalu. exista si 3D si 4D, dar nu stiu sa-ti spun exact unde, insa am auzit la prietene care au facut in Cta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari