Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Celulita si vergeturile in sarcina, se pot preveni?

Prin articolele pe care le-am rasfoit scrie ca pentru prevenirea celulitei si vergeturilor care apar in sarcina sunt recomandate o gama intreaga de creme, lotiuni si uleiuri de corp cat mai hranitoare.

Eu am folost doar ulei de corp dupa baie si n-am avut probleme insa cred ca a contat si faptul ca am pielea foaret elastica si nici nu am luat prea mult in greutate in perioada de sarcina.

Ceea ce vreau sa va intreb pe voi este daca intr-adevar sunt eficiente si previn sau diminueaza aparitia vergeturilor si celulitei?

Floricica Nou Venita andelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2011
    Postari in forum
    36
    buna gabitza,referitor la ce ai intrebat,nu cred ca sunt chiar atat de eficiente cremele,adik nu au importanta chiar atat de mare,cred ca depinde si de elasticitatea pielii,Fiecare organism este diferit,eu de exemplu am luat 25 de kg pe timpul sarcinii,destul de mult,dar pt asta sa stii ca nu am vergeturi delok si nici crema nu am folosit foarte multa doar atunci cand imi mai aduceam aminte.stiu persoane care au folosit crema foarte multa chiar si speciala pt mamici si pt asta au facut vergeturi.asa ca nu cred neaparat ca aceste creme te ajuta foarte mult,nu atat de mult pe cat sunt laudate.felicitari pentru toate subiectele,sunt chiar interesante si de ajutor.pupici

dhd
    dhd este offline.
    Floricica Nou Venita dhd's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2010
    Postari in forum
    92
    buna,
    eu am luat 27 de kg in timpul sarcinii...stiu ii muuuult!!!...:)...de la 58 am ajuns la 85...:)..pielea mea e fff sensibila,odata am slabit 5 kg intr-o sapt si au aparut vreo 2-3 liniute de vergeturi...:(..de aceea am promis ca in timpul sarcinii o sa fac tot posibilul sa previn vergeturile...eu am folosit dupa baie o crema de la avon ptr vergeturi ( solutions body stretch mark 24 ), nu-i scump si nu am vergeturi DELOC!!!...:)..eu zic ca merita sa previi ca dupa aceea si mai poti scapa de ele...adica eu nu am auzit de creme care sa foloseasca dupa ce le ai deja...mai bine le previi inainte sa apara!!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de andelina Vezi mesajul
    felicitari pentru toate subiectele,sunt chiar interesante si de ajutor.pupici
    Multumesc frumos pentru feedback andelina!

Floricica Nou Venita silv's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.12.2010
    Postari in forum
    13
    fetelor, eu am 23 de saptamani si nu am vergeturi. INCA... sper sa nu apara ... am o crema cu ulei de masline pe care o folosesc numai cand imi aduc aminte

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    eu am 29 sapt si sunt la a 2 sarcina diferenta de 1 an si 4 luni intre sarcini..m-am ingrasat la prima ,apoi am slabit... acum iar m-am ingrasat, dar nici o vergetura pe nicaieri.(de sani voi fi dezamagita la sfarsit stiu asta.)beau cam 3 l de lichide zilnic si folosesc ulei cald de masline seara pe tot corpul. e tot ce pot sa fac ca sa mentit piela la 100% hidratare. in rest,tine si de genetica .

Floricica Nou Venita geo000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2011
    Postari in forum
    7
    Buna fetelor, am citit pe forum ca multe dintre voi sunteti interesate despre combaterea vergeturilor, produsele folosite si efecte. Sotia mea a primit cadou crema Strivectin 150 Ml (345 Ron ) , o crema despre care se vorbeste pe forum si o avem in plus. Daca este cineva interesata, rog sa ma contacteze! O zi buna!

Floricica Nou Venita timyshor's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2011
    Postari in forum
    1
    mi-asi dori sa stiu mai multe despre acest subiect. am 7 sapamani si vreau sa incep de acum sa ma ingrijesc, nu mi-asi dori sa am celulita si vergeturi mai ales. Sper sa nu ma ingras f mult dar deocamdata nu pot sa stiu, astfel ca vreau sa ma pregatesc pt orice. cremele anticelulita si pt vergeturi nu fac rau bebelui?

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari