Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121

Ceaiuri consumati?

Ceaiuri consumati?
    Daca DA de care?
    Le folositi intr-un scop anume,sau doar asa

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Eu una nu sunt mare consumatoare de ceaiuri,dar am perioade cand beau si 1l de ceai pe zi.
    In special beui ceai verde.
    In schimb sotul meu zilnic consuma 1-1,5l de ceai pe zi.Dimineata bea o ceasca de ceai negru si apoi ceai verde si spre seara de fructe

leut
    Guest
    buna
    eu acum beau ceai pentru laptic (4-5 cani pe zi), dar si pana acum consumam ceaiuri diverse, in general de fructe.
    vreau sa-mi caut si ceai de cretisoara ca am auzit numai lucruri bune despre el.
    sotul acum a "descoperit" ceaiul de zmeura si de vreo 2 luni numai asa ceva bea

stefaniajohansson
    Guest
    beau ceai verde si ceai rosu (roibosh)..ceai pt stimularea lacattiei. inainte de sarcina beam ceai detoxifiant yogi Resultat av Googles bildsökning efter http://images.ethicalsuperstore.com/images/48561-yogi-detox-tea.jpg

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Si eu am baut cam 5 luni de zile ceai pentru lacatatie,..
    am baut in perioada studentiei..zilnic..chiar imi placea..
    acum numai beau.decat daca este necesar...desi sunt constiienta ca ar fi bine sa beau ceai
    vreau sa fac o cura cu Hepatocol..pt ca ma deranjeaza ficatul de la oboseala

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Eu mai beau din cand in cand un ceai pt digestie usoara.

leut
    Guest
    acum e binevenit si ceaiul de iarna de la fares, are amestec foarte aromat si gustos: mere, portocale, scortisoara, etc.
    vi-l recomand

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Citat Postat de ana2311 Vezi mesajul
    acum e binevenit si ceaiul de iarna de la fares, are amestec foarte aromat si gustos: mere, portocale, scortisoara, etc.
    vi-l recomand
    tot de la fares este ft bun ceaiul Hapciu,raceala si gripa

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Și eu sînt mare consumatoare de ceai , am vreo 20 de cutii , dar cel mai mult beau ceai negru și verde .Asta de cîțva ani de cînd am spus NU cafelei și fumatului ...

ăla roșu nu l-am încercat încă , e următorul pe lista mea ...

Am auzit la un moment dat un medic naturist care spunea că " femeile care beau 3 căni pe zi ce ceai , indiferent ce fel de ceai , are foarte mici șanse de a se înbolnăvii de cancer ( dar nu mai știu la ce fel de cancer se referea .....), nici nu știu cît e de adevărată afirmația lui ......

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Citat Postat de amona Vezi mesajul
    Și eu sînt mare consumatoare de ceai , am vreo 20 de cutii , dar cel mai mult beau ceai negru și verde .Asta de cîțva ani de cînd am spus NU cafelei și fumatului ...

ăla roșu nu l-am încercat încă , e următorul pe lista mea ...

Am auzit la un moment dat un medic naturist care spunea că " femeile care beau 3 căni pe zi ce ceai , indiferent ce fel de ceai , are foarte mici șanse de a se înbolnăvii de cancer ( dar nu mai știu la ce fel de cancer se referea .....), nici nu știu cît e de adevărată afirmația lui ......
    Interesanta afirmatia dr.
    Eu am avut o perioada cand am renuntat la cafea,dar acum am reluat vechiul obicei

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Alina ala hapicu..are 'salvie' nu e bun pt Ana care alapteaza
    salvia opreste lactatia..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari