Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita pusoaica's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.03.2011
    Postari in forum
    10

Ce mancam ?

Dragele mele ce mancati voi cand alaptati, ca sa nu va ingrasati?
    Am 1 luna jum de cand am nascut si desi se spune ca poti slabi alaptand...la mine nu functioneaza asta! Va rog pareri!!!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de pusoaica Vezi mesajul
    Dragele mele ce manati voi cat alaptati dar sa nu va ingrasati?
    Am 1 luna jum de cand am nascut si desi se spune ca poti slabi alaptand...la mine nu functioneaza asta! Va rog pareri!!!
    Nici la mine nu a functionat :))) am luat intr-un an inca vreo 12 kg... desi nu mancam mai mult sau cu frecventa mai mare decat inainte de a ramane insarcinata. in timpul sarcinii am luat vreo 13 kg, iar la 2 saptamani dupa nastere mai aveam surplus de 3. apoi, cand Maria avea un an, surplusul era de 15... :)) am inceput munca si asa se duc! in doua luni am dat jos 7 si continuu sa dau. asa ca, banuiesc, mesele ordonate, la ore fixe, si miscarea sunt cheia succesului. in rest, alimentatie sanatoasa, fara exagerari. cu siguranta, nu trebuie mancat mai mult ca de obicei. citeste si topicul https://www.copilul.ro/forum/sarcina...are-40658.html, ultimele discutii abordeaza si aceasta tema.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Citat Postat de pusoaica Vezi mesajul
    Dragele mele ce manati voi cat alaptati dar sa nu va ingrasati?
    incearca aici...https://www.copilul.ro/forum/cafenea...eia-34565.html
    eu am alaptat pana la 1 an si 4 luni baiatul si am inceput "dieta" de cand avea el 3 luni.......el s-a ingrasat in acest timp si eu am dat jos ....intre timp mi-am facut si analize sa fiu sigura ca e totul ok......si intradevar nu imi lipsea nimic din organism.....nu e greu decat la inceput...apoi devine obisnuinta.....si fetele care tin regimul o sa imi dea dreptate sigur......
    pup si succes......

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari