Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Canesten Gyn

Candida este o afectiune din pacate, destul de des intalnita in perioada de sarcina si nu numai, si din pacate unele femei pot sa capete o predispozitie pentru acest tip de micoza.

Am vazut de mult la tv reclama la Canesten Gyn care este pe baza de clotrimazol si care trateaza candidoza in 3 zile si vroiam sa va intreb daca voi ati folosit aceste ovule si daca intr-adevar rezulatate au fost cele asteptate dupa numai 3 zile de tratament.

Stiu ca in general ovulele se prescriu pentru 6-12 zile si d-asta mi se pare extrem de putin 3 zile de tratament, daca intr-adevar este eficient atunci e grozav sa poti rezolva problema atat de rapid.

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    N-am folosit asa ceva, dar am folosit cu succes Fluconazolul, care se ia in doza unica. Deci simplu si rapid de tot... si eu uram tratamentul cu ovule clotrimazol timp de 7 zile...
    Conditia este sa se administreze cand infectia este in faza incipienta... adica sa nu apara inca secretie abundenta.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Gabitza sa stii ca sunt O.K. acele ovule cu canesten...sunt eficiente si rezolva problema repede!

Floricica Nou Venita misulika's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2010
    Postari in forum
    1
    sunt f bune,le-am folosit si le recomand,

Floricica Veterana shtrengaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    11.364
    eu stiu de crema canesten la care se facea reclama...

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari