Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Caderea parului dupa nastere

am si eu o intrebare la voi : va cazut parul dupa nastere? eu am nascut de 4 luni juma si imi cade foarte rau parul

remedii va rog..

Floricica Nou Venita misha81's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2006
    Postari in forum
    35
    Nu m-am confruntat cu aceasta problema (au trecut 5 luni si jumatate de cind am nascut)insa cunosc mamici carora le-a cazut parul.Cica e o chestie hormonala si trece de la sine..adica nu sunt remedii valabile

Floricica Debutanta juliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2006
    Postari in forum
    912
    si mie imi cade rau parul, dar cred ca este de la lipsa de vitamine.Cat am fost insarcinata am luat materna si mi-a cazut un fir.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    nici mi-e nu mi-a cazut cat am fost insarcinata nic un fir..chiar ma miram..
    asa ca mai astept sa vad continua..daca da..o sa intreb doctora daca sa iau ceva..desi sunt impotriva vitaminelor(pastile)
    va multumesc pt raspunsuri!

Floricica Avansata scarlatcata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2006
    Postari in forum
    1.481
    buna, eu am nascut acum 11 luni jumate si mi-a cazut parul foarte putin la inceput dupa nastere, dar acum nu mai am probleme si nu am urmat nici un tratamen special pt oprirea caderi parului.
    [pupici]

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Pe perioada cand am fost insarcinate, datorita circulatiei mai bune a sangelui avem unghiile mai tari, parul mai sanatos etc(ati observat si voi ca nu prea va cadea parul, cat am fost gravida abia daca imi cadeau cateva firute cand ma spalam pe cap).
    Dupa nastere am inteles ca la multa lume le cade mai mult par, dar se pare ca este doar o "reglare" naturala, ca sa zic asa, a cantitatii de par pe care in mod normal fiecare dintre noi o pierde oricum. si eu am observat acum , dupa 4 luni de cand am nascut ca imi cade putin mai mult par decat inainte, dar cred ca am fost doar obisnuita sa nu imi mai cada parul aproape deloc de cand eram gravida si de aceea acum pare ca imi cade mai mult.
    Cred ca poti sa iei si niste vitamine daca crezi ca iti cade prea mult. Te vor ajuta.

Floricica Nou Venita procri's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2006
    Postari in forum
    216
    cica e destul de normal sa-ti cada parul dupa nastere, cel putin asa mi-a spus mie coafeza, ca ma pot astepta la caderi de par...cee ce din pacate s-a adeverit.Remedii? am auzit ca Revalid (sampon) e bun si se gaseste in farmacii....personal nu am folosit.

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Si mie mi-a cazut cam dupa 4 luni dupa nastere dar nu atat de mult si de asemenea a trecut de la sine, nu am facut nimic in mod special; acum nu mai am probleme!

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    buna din nou!
    uite este aproape o luna de cand am pus subiectul..si tot imi mai cade..dar nu asa rau ca atunci..sper sa treaca de la sine..PUPICI la mamici si la bebici!

Floricica Avansata stan_alina_d's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2006
    Postari in forum
    1.759
    Mie a inceput sa-mi cada parul dupa4lunijum. de la nastere bebica mea are 6luni si 12zile si tot imi cade parul .

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Si mie a inceput sa-mi cada parul f tare ,dupa nastere.Mai rau e ca baiatul meu are deja 2 ani si mie inca imi cade parul.Nu stiu ce sa mai fac.Doctorul mia zis ca se datoreaza stresului acumulat si grijilor.Asa sa fie?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari