Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Fetelor la 3 luni dupa ce am nascut a inceput sa-mi cada mai multe fire de par.Oare are loc regenerarea lui,sau sa fie o urmare dupa nastere?

Am mai citit pe aici ca au fost mamici care aproape au chelit dupa nastere.

Oare asta sa fie?

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    ma gandesc da poate organismul elimina mai multe toxine acum,in primele luni dupa nastere si din cauza asta sa imi pice

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Eu nu am avut asemenea probleme dupa nastere. Depinde de organismul fiecareia.

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Eu acum am asemenea probleme, si imi cade parul cu gramada, noroc ca are de unde, si din analize am aflat ca am lipsa de calciu, dar mi s-a spus sa am mare grija cum iau acest calciu pt ca se depune pe unde nu trebuie, mai bine sa mananc multe lactate decat medicamente.

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Am uitat sa specific ca au trecut 3 ani si aproape 3 luni de la ultima nastere

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Si eu am par bogat,chiar foarte bogat,dar de la un timp in coace imi pica cam mult par,prima data m-am gandit ca e de la un balsam(cam coincide perioada de cand a inceput sa-mi cada parul,cu perioada cand m-am spalat prima data cu el),dar apoi am tot citit pe ici pe colo,cum ca e posibil ca dupa nastere datorita toxinelor acumulate in organism sa cada parului

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Si eu am avut aceeasi problema.Aveam un par foarte des si ondulat pina a inceput sa-mi cada si sa mi se indrepte.Am facut tratament cu galbenus de ou,ulei de masline si zeama de lamiie sau rom si acum am parul care il aveam inainte.Nici nu-mi vine sa cred.

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Super Carmen.Mi-am taiat zilele astea varfurile si am schimbat si samponul,si parca nu mai imi cade atata

Floricica Nou Venita pinteaanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2007
    Postari in forum
    53
    am sa incerc si eu reteta, pt. ca si mie imi cade f. tare parul de cand am nascut

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Este super tratamentul.Eu am fost cam sceptica la inceput mai ales ca e asa de scirbos...Dar acum ma uit cu placere in oglinda.Rezultatele s-au vazut dupa prima luna.Se freaca un galbenus de ou(de preferat de tara) cu 2 lingurite de ulei de masline si zeama de la jum. de lamie sau cam tot atita esenta de rom.Se aplica la radacina parului(ca pe vopsea) si se sta 45 de minute.Se spala bine apoi se aplica o masca cu vitamine(eu folosesc de la Kalos,e ieftina si buna).Tratamentul se face doar o data pe saptamina nu de cite ori te speli pe par.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Alina, eu in timpul sarcinii am avut cel mai bogat par vreodata in viata mea.
    Apoi dupa ce am nascut, cam exact cum spui tu, pe la 3 luni a inceput sa imi cada parul si mie, si la bebe. Si a cazut foarte mult.
    Si ni s-a regenerat cam in aceeasi perioada, cam pe la 6- 7 luni dupa nastere.
    CEea ce e diferit e ca in fata, chiar pe unde ar fi fost fontanela mea e un pic mai rarut, dar am sa incerc si eu retela prezentate de CArmen.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari