Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihamiha's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    5

Nefericire Avort cu misoprostol

buna ziua.am avut in 9 noiembrie un avort cu misoprostol.vream sa stiu la cat timp dupa avort imi vine menstruatia?pentru ca pana azi 19-12-2011 nimic.am citit pe internet, ca intre 4-6 saptamani iar eu sunt in a 6 saptamana.am zis ca mai stau pana la sfarsitul lunii si daca nu im vine ma duc la medic.poate sa-mi dea medicul ceva pastile ca sa imi vina fortat?multumesc.

mada_lyna
    Guest
    menstruatia trebuie sa apara intre 30-50 zile de la avort. dak nu, mergi la medic. sanatate!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    SCUZA-MA CA ITI ZIC, DAR AVORTURILE PROVOCATE MEDICAMENTOS SUNT CEA MAI PROASTA ALEGERE PENTRU ORGANISM. Nu stiu de ce ai ales varianta asta, dar un control este imperios necesar in situatia ta.

Floricica Nou Venita mihamiha's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2011
    Postari in forum
    5
    nu eu am ales asta ci ginecologul meu pentru ca aveam mai putin de 8 saptamani.ca daca nu, trebuia sa imi faca chiuretaj si eu la anestezia generala nu reactionez foarte bine. si nu le-am luat pe cale bucala. mi le-au introdus in vagin 4 pastile.

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Din ce stiam la chiuretaj nu se face anestezie generala, ci locala.Iar avortul medicamentos are o eficienta crescuta daca este facut pana in 7 saptamani, maximul fiind o varsta a sarcinii mai mica de 9 saptamani.De la 7 saptamani la 9 saptamani deja eficacitatea scade.Oricum ar fi, aceasta metoda de avort, din ce am citit, nu e foarte bine pusa la punct la noi in tara fiindca se efectueaza de relativ putin timp.Banuiesc ca ai facut un control la 2 saptamani dupa procedura pt a vedea daca e totul in regula, nu?!Multa santate!

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    fa un test de sarcina.si eu am facut un avort si m-am trezit gravida in 18 saptamani...si la fel nu venea menstra...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari