Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136

Atac de panica in timpul alaptarii

Dragi mamici am nevoie de ajutorul vostru.Trec printr-o perioada destul de grea pentru ca din cauza unor probleme de sanatate ale sotului care au trecut si care au fost usoare dar mintea si sufletul meu le-a exagerat ma confrunt cu atacuri de panica.Am momente cand simt ca mi se strange pielea pe cap,parca nu respir cum trebuie,imi amortesc mainile si picioarele si am o teama de ceva,nici eu nu stiu sigur. Am 2 copii minunati,o fetita de 2 ani si 4 luni si un baietel de 8 luni pe care il alaptez si care parca imi da forta sa trec peste aceasta perioada.Am fost la psiholog si mi-a dat tratament tonotil-n,alanerv si dormolin forte pt ca la inceput nu puteam sa dorm.Primele doua sunt permise in alaptare,dormolin nu,desi e din plante.Doctorita mi-a sugerat sa nu mai alaptez dar mi-ar fi foarte greu,ar fi un alt soc pt mine.Daca ati trecut prin asa ceva sfatuiti-ma ce sa fac.Incerc sa ma controlez, sa imi fac rabdare dar imi e greu.Oare sa nu ii mai dau tatuca lui bebe?Am incercat de curiozitate intr-o seara un bibe cu lapte si nici vorba sa vrea

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Poate te va soca un pic raspunsul meu, insa consider ca cel mai bun psiholog esti TU insuti! Ai nevoie de putin timp in care sa stai doar tu cu tine, sa analizezi care sunt cele mai bune decizii, etc. Nu cred in tratamente medicamentoase, cel mai eficient tratament sta in sufletul si in mintea ta! Poti pune pe hartie gandurile si solutiile pe care le consideri viabile, si nu uita nici o clipa ca trebuie sa fii puternica si inteleapta pentru tine insati, dar mai ales pentru cele doua minuni ale tale:)

Probabil ca esti foarte obosita, evenimentele nefericite te-au afectat, dar trebuie sa gasesti puterea de a le depasi! Imagineaza-ti zile fericite alaturi de familia ta si acestea nu vor intarzia sa apara!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna!Eu sunt viitor psiholog si nu am auzit pana acum vreun psiholog care sa dea medicamente,poate ai fost la psihiatru.La fel cum a spus si Sonia trebuie sa mergi la un psiholog ca sa te ajute sa iti rezolvi problema singura,fara medicamente

Floricica Nou Venita mihaono's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2012
    Postari in forum
    136
    Am gresit cand am zis psiholog,la psihiatru am fost.La noi in oras nu sunt psihologi.Ma simt ceva mai bine.Am observat ca daca in momentul cand ma ia starea de rau ma iau cu copii, cant ceva sau pur si simplu fac ceva ma sim altfel.Ma gandesc la sarbatorile de iarna care vin si parca trec mai usor peste.Am renuntat la medicamnte pt ca toti imi spun ca reteta este autocontrolul si autosugestia.Ssanziana daca ai si alte idei spune-mi te rog

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Si eu sunt de parere ca ar trebui sa consulti si alt doctor.Sanatate multa! :*

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari