Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Nelamurit Anticonceptionale - Diane 35

Vreau păreri despre anticoncepționalele Diane 35.
    Mâine mă duc la dr endocrinolog pentru hirsutism..și sper să mi le de-a tot astea pentru că acum 4 ani când m-am dus prima oară cu problema asta mi-a dat Diane 35 și a fost ok , dar le-am întrerupt brusc pentru că nu am avut bani într-o lună să le iau și nici la dr nu m-am mai dus. Acum îmi pare rău, și mâine sunt curioasă ce v-a spune dr. Aș vrea să mi le de-a tot astea, mai ales că acum sunt bune și pentru o sarcină nedorită, dar am citit tot felul de păreri despre ele. A luat cineva Diane 35 ? Este posibil să devin infertilă de la ele ? Acum am un bebe, dar peste câțiva ani mai vreau unul și oricum nu aș vrea să trăiesc cu ideea că sunt infertilă chiar dacă am deja un copil. Mă cam sperie puțin gândul ăsta dar vreau să scap și de hirsutism și acnee pentru că mă complexează rău de tot câteodată.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Din pacate, la noi nu se fac analize hormonale inainte sa se prescrie anticonceptionale....lucru foarte grav!

Din cate stiu eu, Diane 35 e din generatia veche de anticonceptionale, au aparut altele cu mai putine efecte adverse.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari