Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emimarcela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    10

Amenoree

Buna ziua. Am doua fete, pe cea mica am intarcat-o acum 3 luni, dupa un an si 10 luni de alaptare. Pe perioada cit am alaptat-o am facut unjectile contraceptive ce se fac gratuit prin planificatia familiara, mentionez ca in toata aceasta perioada nu a aparut menstruatia. Am 3 luni de cind am intarcat-o pe cea mica si menstruatia nu a aparut. Am facut mai multe teste de sarcina in aceasta perioada si toate au iesit negative. Nu am fost inca la medic dar urmeaza sa merg. As vrea sa stiu daca am amenoree, daca e posibil sa fie efectele secundare ale contraceptivelor? In ultimele doua luni am avut dureri de spate si in anumite perioade dureri de burta ca inainte de ciclu. Ar putea fi de la glanda? Nu am avut niciodata probleme cu glanda, ultimele analize de glanda le-am facut acum 7 ani inainte de a avea fetele si au fost ok.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Am luat anticonceptional injectabil, insa menstruatia nu a lipsit niciodata.
    Modificata de paulici; 19.01.2011 la 11:45:58.

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Poate ai inca hiperprolactinemie data si de alaptare si ca efect postanticonceptionale. Eu am patit-o dupa anticonceptionale ...
    Medicul iti va face niste analize si o sa te lamuresti.
    Multa sanatate

Floricica Nou Venita emimarcela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2009
    Postari in forum
    10
    E drept ca atunci cind am intarcat prima fetita am luat niste pastile si mi-a venit imediat, acum, la a doua, nu am luat nimic am pus doar comprese reci. Sti cumva daca poti ramine insarcinata in aceasta perioada, momentan folosesc doar pelicule ca mi-e groaza sa mai iau anticonceptionale.

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    E foarte putin probabil sa ramai insarcinata, dar nu imposibil.
    Cel mai bine ar fi sa consulti medicul ca sa stii sigur despre ce este vorba si in cazul in care este o problema sa o poti rezolva.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari