Ultimele discutii din forum
    mischa2000
    Guest

Aloe vera

pana acum aveam parte de ea in emisiunea lui bear grylls ... o gasea mereu prin paduri si o punea pe rana ... mai nou am de a face cu ea si la ferma:)
    ... nu de mult maica-mea mi-a aratat un exemplar la ea pe scara ...
    mi-a rupt o frunza si mi-a spus sa o storc si sa imi pun pe un cos cu care ma procopsisem ...
    ...
    nu am mai apucat ... in cateva ore plecam pentru cateva zile de acasa .

voi folositi aceasta planta? da rezultate?

nicole13
    Guest
    sa mor daca stiu ce sa-ti raspund?

o fi buna la slabit?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    dar la ras o fi buna?
    ..................

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    II buna nu ii buna se gaseste de cumparat la ghiveci.Am gasit in Femeia de Azi o carticica cu vreo 30 de remedii prin ea,e miraculoasa rau la toate ii buna nu cred ca a scapat vreo afectiune.
    Intrebare cum o ingrijim,seamana cu primula cu azaleea sau cu ficusul?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    cosmi, numai azaleea si aloe sunt bune

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Citat Postat de ioanabalescu Vezi mesajul
    cosmi, numai azaleea si aloe sunt bune
    Am zis sa nu fac discriminare intre plante ,poate se supara una din ele si daca imi aduce sotu una acasa o sa se ofileasca mai repede.

Apropo De ce se ofilesc plantele de apartament?Sa deschid topic sa nu deschid?

Floricica Nou Venita mircris's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2013
    Postari in forum
    2
    Vand plante de Aloe Vera Bio (fara nici un fel de tratament sau ingrasamant). Puteti face suc,tratamente naturiste pentru foarte multe afectiuni sau boli,creme și măști cu aloe vera pentru ten și îngrijire corporală.

Pentru a vedea poze,preturi, retete,tratamente naturiste (mod de preparare), intrati pe site-ul urmator:

http://aloe-vera-romania.webs.com

Floricica Nou Venita mircris's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2013
    Postari in forum
    2
    Vand plante de Aloe Vera Arborescens (fara nici un fel de tratament sau ingrasamant). Puteti face suc,tratamente naturiste pentru foarte multe afectiuni sau boli,creme și măști cu aloe vera pentru ten și îngrijire corporală.

Pentru a vedea poze,preturi, retete,tratamente naturiste (mod de preparare), intrati pe site-ul urmator:

http://aloe-vera-romania.webs.com

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari