Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450

Exclamatie Ajutor pentru intarirea imunitatii

Anul acesta am avut un an tare prost in sensul ca am fost predispusa la infectii urinare si la raceli cat nu am fost in viata mea .Am pierdut si o sarcina. A trebuit sa fac tratamente cu antibiotic atat la infectiile urinare cat si la pierderea sarcinii.
    Poate ca de la oboseala, mancat incorect si pe fuga nu stiu..dar efectiv organismul m-a lasat balta.
    Vreau sa incerc un tratement pt imunizare.Orice..sirop, pastile, efervescente, multiminerale si vitamine...orice!
    Imi puteti recomnda, sugera ceva?
    Mentionez ca sunt mamica unei fetite de 4 ani si jumatate si vreau sa fiu sanatoasa in primul rand pentru ea apoi pentru mine si pentru restul casei..
    Va pup!

Floricica Nou Venita ioanaszalka's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2011
    Postari in forum
    93
    draga mamideveve, ca un tratament pentru cresterea imunitatii sa aiba efect maxim trebuie sa incepi in primul rand cu o detoxifiere a organismului.din punctul meu de vedere cea mai comoda detoxifiere este detoxifierea celulara care se face cu un aparat(cu siguranta gasesti in Constanta asa ceva)un aparat in care iti pui frumos piciorusele in apa 30 de min si faci 10 sedinte. avantajul detoxifierii pe aparat e ca are costuri mai mici , nu te apuca diarei sau alte chestii, nu uiti sa iei pastila la ora de...ma rog asta e punctul meu de vedere , acuma tu poti sa alegi si detoxifierea cu pastile naturiste sau siropuri de detoxifiere , alegi tu varianta care iti place,si abia apoi poti incepe un tratament pentru cresterea imunitatii.cel mai bine e sa te consulti cu un medic ce practica medicina naturista...

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    draga mamideveve,

cum a spus si ioanaszalka cel mai indicat ar fi sa incepi cu o detoxifiere a organismului si un stil de viata sanatos, o alimentatie bogata in vitamine si minerale, sa te umfli cu pastile nu e intotdeauna solutia, insa in anumite cazuri este indicat sa o faci. Existau niste vaccinuri pentru imunitate, insa nu se mai fabrica, am avut si eu problema aceasta si am rezolvat-o pana la urma prin alimentatie corecta.

sanatate multa iti doresc!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.esti tanara,nu gandi asa.si eu am luat foarte multe antibiotice asa,si mi-am intarit sistemul imunitar cu CeTeBe.este vitamine c cu fier,mg si inca ceva.isi elibereaza treptat vitamina,si sincer te simti plina de viata toata ziua.iar pe langa ctb am mancat zilnic 2-3fructe,iaurt si lapte dulce.in cateva zile eram ca noua.incearca.ctb-ul este 35lei.ai grija de tine ca fetitei tale sai fie bine.protejati-va mai mult fetelor,ca o femeie are multe pe cap,si muncaste cat 5.

Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450
    Multumesc tuturor!
    Mami "madasabi" legumele si fructele nu imi lipsesc, lactate incerc de 2-3 ori pe sapt. Multumesc pentru pontul Cetebe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari