Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054

Accesoriile

Curele, palarii, sepci, bijuterii... Accesoriile pot oferi unei tinute banale o nota de originalitate si ne definesc si ne completeaza stilul vestimentar. Cum va alegeti accesoriile si ce combinatii faceti? Care este accesoriul fara de care nu puteti pleca din casa?
    Al meu e ceasul. Daca cumva am uitat sa il pun, ma intorc din drum. In ultimii 7 ani cred ca pot numara pe degete zilele in care nu am avut ceas la mana. Un timp au fost cerceii si bratarile, acum mi-a trecut.

Modificata de roxie; 06.11.2011 la 17:05:42.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu am o manie in privinta accesorilor si a machiajului.imi schimb cerceii cat de des pot,si nu pierd nici o ocazie de ami cumpara altii.imi asortez cerceii in functie de imbracaminte,si machiajul de asemenea.nu ies din casa fara sa imi fac macar oki si sa am cercei.am si ceasuri si bratari,dar nu prea multe,nu maomor cu ele.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Imi plac brosele foarte tare, brosele handmade, am la toate pardesiele si sacourile. Imi mai plac cerceiii, dar numai uneori, am si perioade in care nu suport nimic la urechi.

Iar de cand ma uit la fotografiile postate de tine, s-ar putea sa fac o pasiune pentru curele. Doua dintre cele puse de tine aici, imi plac foarte, foarte tare.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Eu sunt mare fan ceasuri.Nu am f multe,dar sunt exact cele pe care mi le-am dorit si nu ma pot lipsi de ele.Cerceii nu ii schimb niciodata,sunt bijuterii primite de la o persoana foarte draga mie si care nu mai este printre noi,de fiecare data cand ma uit in oglinda imi amintesc de ea .In afara de verigheta mai am doua inele(de logodna si un altul) pe care nu le scot niciodata,bratari nu port,iar lanturi ffff rar,cat mai simple.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Eu in general nu tin musai sa am fix colectia cea mai noua, dar anul asta, un pic tardiv cred eu pentru ca se va duce moda probabil, sigur voi face pasiune pentru accesorii cu bufnite (in special cele de dimensiuni mai mici, batute cu pietricele sau filigranate imi plac). Cica bufintele sunt in trend acum.

cureaua asta imi place dar n-am vazut pe la noi:

Modificata de roxie; 07.11.2011 la 14:38:42.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    a fost o vreme cand imi placeau la nebunie bijuteriile in stil arab, aveam seturi de cercei, inele , bratari, coliere... asortate cu garderoba si cu machiajul... ce vremuri! :)))) in prezent nu port absolut nimic, nu stiu de ce. le am si zac acolo. mi-am pus o pereche de cercei acu cateva sapramani si Maria ma tragea de ei de credeam ca imi va rupe urechile. tot ce vede la mine ii trebuie si ei. :)) curele nu pot purta pentru ca nu imi permite inaltimea si nici silueta. asa ca...le admir la altele...
    Imagini atasate
    Modificata de snowdance22; 07.11.2011 la 15:39:01.

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Eu nu ma despart niciodata de bratara mea de aur alb si galben .mi.am.cumparat o eu si imi place la nebunie deoarece are un design diferit.
    Pe langa asta imi mai pun inele , ceasuri, cercei, bratarile de picior imi plac foarte mult.
    Imi plac foarte mult curelele dar cum am burta nu prea imi pun. Gentile sunt preferatele mele dar de cand.sunt mamicaprefer sa am doar una ca sa nu mi uit anumite lucruri in toate gentile.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Eu in general nu tin musai sa am fix colectia cea mai noua, dar anul asta, un pic tardiv cred eu pentru ca se va duce moda probabil, sigur voi face pasiune pentru accesorii cu bufnite (in special cele de dimensiuni mai mici, batute cu pietricele sau filigranate imi plac). Cica bufintele sunt in trend acum.

cureaua asta imi place dar n-am vazut pe la noi:

Super tare trendul cu bufnitele,nu stiam .Arata chiar bine bijuteriile de mai sus!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    Niciodata fara verigheta ,de fapt nici nu am dat o jos de cand m am casatorit

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Eu nu stau niciodata fara cercei,nici macar in casa.Pe locul doi ar fi colierele si bratarile din lemn,in general imi place orice obiect facut din lemn.Pe locul trei-ceasurile mari care au curea rosie-le port indiferent de tinuta.

Cred ca accesoriile imi dau o stare de bine si,in general, pun pe oricine intr-o lumina aparte.(cu conditia sa nu te incarci ca pomul de Craciun)

Tatuajele pot fi considerate un accesoriu?Mereu mi-am dorit unul,dar n-am avut curaj-un fluture cu....rosu.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Daa, ceasurile mari imi plac si mie, cu rama masiva la cadran, stilul busola. De genul asta:

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari