Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxanaxy's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1

Stimulent de intoarcere la locul de munca, dupa cresterea copilului timp de un an

buna ziua,
    am depus actele pentru indemnizatie de cresterea copilului, pentru o perioada de un an. Intrebarea mea este: cand ar trebui sa ma intorc la serviuciu si sa pot beneficia de stimulentul de 500 lei?cand copilul face un an? sau mai devreme cu o luna, 2 luni. Mentionez ca am nascut pe 12.02.2011.
    va multumesc

Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    roxanaxy, din cate stiu eu, te poti intoarce la serviciu oricand vrei tu, inainte de a face copilul 1 an. Daca ai nascut in februarie, oricand de acum pana pe 12 februarie anul viitor. Pupici.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    roxanaxy asa stiu si eu ca pentru a beneficia de stimuletul de 500 de lei de la stat, trebuie sa revii la servici inainte ca bebelusul tau sa implineasca un an.
    Eu am revenit la birou cu 2 luni mai devreme si pentru alea 2 luni am primit stimuletul de 100 de lei de la stat (asta pe legea veche)

Floricica Nou Venita Irimina's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.05.2011
    Postari in forum
    39
    Salut,

Pe mine m-a sfatuit doamna de la Primaria unde am depus actele sa revin cam cu 2 sapt inainte sa implineasca 1 an copilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari