Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita gabriella's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2006
    Postari in forum
    3

Somajul si indemnizatia de maternitate

Topicul este raspuns la articolul <a href="https://www.copilul.ro/legislatie-familie/indemnizatie-maternitate/Indemnizatia_de_maternitate-a741.html">Indemnizatia de maternitate</a><br><br>am lucrat timp de cativa ani in cadrul unei firme.in martie am fost restructurata.deci sunt somera...sunt si studenta,trec in anul 4.Avand in vedere ca sunt insarcinata in 18 sapt voi beneficia de acei bani lunari?indemnizatia pt cresterea copilului?ce ar trebui sa fac?
    multumesc

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    am nascut in 01 08 2006 si inca nu am primit banii pt indemnizatie dupa cat timp de la nastere se primesc banii?
    si alocatia la cat vine ca nu am primito nici pe aia\

cristina elena
    Guest
    ai depus dosarul? Din ce ai scris tu trebuie sa ai vreo 40-60 zile postnatal si apoi intri in concediul de ingrijire a copilului Da-mi mai multe detalii

Floricica Nou Venita sisyhavrici's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    16
    Daca esti somera si primesi somaj inseamna ca vei primi acesti bani. Doar in cazul in care iti dadeai demisia nu mai puteai beneficia de acesti bani.
    Si eu am trecut printr-o situatie similara insa eu mi-am dat demisia si a trebuit sa ma angajez imediat cu data cu care am demisionat.

Floricica Nou Venita nicole_bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2006
    Postari in forum
    9
    Din cate stiu vei primi banii cam la 3 luni de la nasterea bebelusului tau ...

Floricica Nou Venita adeluta's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    3
    Am lucrat timp de 2 ani, dupa care, in 02.03.2006 am dat nastere unei superbe fetite. Deci momentan sunt in concediu pentru cresterea copilului. In luna mai, urmeaza sa aduc pe lume al 2-lea copil. Puteti sa-mi spuneti ce acte sunt necesare pentru a lua indemnizatie pentru al 2-lea copil? Mai exact, ce acte imi sunt necesare de la angajator?

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    trebuia sa ii primesti!!!!trebuie mers unde ai depus dosarul!eu am primit cam dupa 2 luni de la nastere.

Floricica Nou Venita crenguta.eftimescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2007
    Postari in forum
    2
    AM SI EU O PROBLEMA MAI DELICATA MAMICILOR

SPUNETI-MI VA ROG DACA CONCEDIUL PRENATAL (85%) SE CALCULEAZA LA MEDIA SAL. BRUTE SAU NETE PE ULTIMELE 6 LUNI.

MULTUMESC

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    brut

Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    eu ce sa va zic,pt primul copil nu am primit nimic,iar pt al2lea oare primesc?
    am lucrat pana inainte cu o sapt sa aflu ca sunt insarcinata,am demisionat,si afland ca sunt insarcinata am incercat sa ma re angajez dar nu am gasit un loc de munca,in cazul asta primesc ceva ajutor de la stat?
    stiu de alocatie,dar am inteles ca ar mai fi ceva pt mamicile care nu lucreaza,imi puteti spune voi?
    ce acte imi trebuie si unde sa depun dosarul?

Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    si inca o nelamurire
    ce este indemnizatie de maternitate?
    sunt bani ce ii primeste mama pt cresterea copilului timp de 2 ani?
    iertati-ma,daca va inebunesc, dar nu am la cine sa apelez, si la cine sa cer aceste informatii,dar aici la noi la Deva daca mergi sa intrbi pe cineva iti raspunde tot in doi peri de nu intelegi nimic!

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari