Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341

Sa ne ajutam mamici!

BUNA ZIUA MAMICILOR,AZI ,DESI AR TREBUI SA ASTEPT CU MARE BUCURIE CRACIUNUL,SI
    SUNT FFF TRISTA.IERI NOAPTE O PRIETENA DE A MEA,DIN GERMANIA,A FOST INSELATA SI BATUTA DE TATAL FETITEI ,IN FATA COPILULUI,FETITA AVNAND 12 SAPTAMANI.SUNT SOCATA EU DAR MAMICA .EI NU SUNT CASATORITI,ACTE MAMICA ARE CA I LE FC ACEST "TATA DE COPIL"_CONTRACT DE MUNCA,DAR E SINGURA SI ARE NUMAI 22 DE ANI. A FOST O FRUMOASA POVESTE DE DRAGOSTE IN CARE A VENIT MINUNEA ASTA DE FETITA.TATICUL IN L,AUZIE SIA GASIT ALTA FEMEIE SI A PLECAT AZI NOAPTEA DUPA CEA IA "TRAS O BATUTA BUNA MAMEI".DESCOPERINDUL CA O INSEALA..........DECI MAMICI CUM POT AJUTA FIINTA ASTA MACAR CU SFATURI, CA NU E L MINE!
    NE GANDIM LA BEBE ,DAR BEBE ARE NEVOIE DE O MAMA IN STARE ,MAI ALES CAND ESTI EXTENUATA E CRESTEREA MICUTEI,ACUM MAI E SI SINGURA PRINTRE STRAINI..........
    CE LEGI SUNT ACOLO ,NU STIU NIMIC APROAPE,AICI IN ITALIA LE STIU DAR ACOLO NU STIU.IN PRIMUL RAND CA EI E TEAMA DACA RAPORTAND AUTORITATILE CEEA CE I SA INTAMPLAT SA NU I SE IA BEBEITA .EU IAM ZIS CA NICI INTRUN CAZ.
    VOI CE STITI DRAGI MAMICI DIN TARA SI STRAINATATE!!
    SANATATE

siminaa
    Guest
    Nu nu nui vor lua copilul din contra va primi protectie pe el il vor tine inchis cateva zile si i se va da interdictie sa se mai apropie de ea si de copil ..sfatuiesteo sa se duca la politie sa arate ce a patit daca are si vanatai sau urme mai bine ca asa il poate baga .... nu stiu ce sa zic in rest trebuie sa lupte sa nu lase un nenorocit saºi strice viata ei si a ingerasului ce a venit pe lume ... Eu zic sa se duca la politie cat mai repede ...aici unde sunt eu daca mergi la politie primesti protectie si el interdictie sa se apropie de tine si daca o face il paste puscaria ... nu mai zis ca o incurca rau de tot il poti da in judecata si baga la puscari pentru multi ani !! sa nu se lase !! as vrea sa existe leggea asta si in romania asa nu ar mai putea nici tata sa o mai loveasca pe mama ...

siminaa
    Guest
    mama nu se duce in romania pentru ca politai rad de ea ...si nui face nimik doar i da avertizare dupa care se intoarce acasa si face si mari rau si tot asa ...ea e in alta tara sunt alte legi care apara femeia sa nu stea !!sa lupte ! chiar daca acum e la pamant cum sar zice si fizic si psihic

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    da e terminataaaa.dar poate ca e mai bine ca sa intamplat asa asa cunosti cu adevarat omul de l tine si nor mai suferi.oricum ne ii este deloc ...bine. asa e viata asta uneori .tare nedreapta.aici unde stau eu la fel:o astfel se pedepseste cel putin cu arest la domiciliu.iar copilu nu til ia nimeni atat cat nu ceri!!!!!!!!!!am inteles ca mai sunt si Biserici care ajuta ffff mult.,in italia nu prea mai ajuta cas cam saraci.dar depinde.sunt primarii care iti dau si o locuinte in norme minime de confort.acolo nu prea stiu,dar aricum cred ca sunt legi europene referitoare la protectia mama_copil.
    Multumesc din suflet!

siminaa
    Guest
    Cu siguranta si acolo femeia e protejata ....nicaieri nu e ca la noi in Romania unde femeia este calcata in picioare lui nu i se face nimik iese ca un cocos iar femeia iese ca o proa.... !! as vrea sa existe si la noi o lege unde femeile sa fie protejate ...eu o zic pentru ca stiu rpin cate a trecut mama mea .Eu nu as accepta niciodata ca un barbat sa ridice macar mana la mine si daca ar faceo ar fi ultimul lucru din viata lui ,sunt in stare sa ma bat cot la cot cu el cu toate ca sunt constienta ca nu am aceiasi forta !! dar nu as sta cu un barbat ce mia dat o palma apoi isi cere scuze ..niciodata ,sa stiti ca unu ce o face o data o face mereu !!! si nu au cum saºi ia copilul asta no sa vezi niciodata

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari