Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita victoriosul's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37

Recalcularea indemnizatiei

In primul rand, daca mai e postat subiectul undeva, imi cer scuze, dar n-am gasit. As vrea sa intreb mamicile care si-au depus dosar pentru recalcularea indemnizatiei daca au primit aprobare sau chiar banii? Eu am depus dosarul in ianuarie, au trecut 2 luni in care am primit in continuare cei 600 lei, dar nicio veste. La telefon n-am reusit sa prind pe nimeni de la Ag de Prestatii Soc, e de domeniul imposibilului. Iar ca sa ma duc sa stau la o coada kilometrica, ore intregi pt o simpla intrebare, mi s epare strigator la cer! Help!

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    si eu am depus cererea de recalculare in februarie insa mi s-a raspuns ca cel mai probabil mi se vor vira in luna iunie-iulie, retroaactiv.

sincer sper sa nu fie adevarat si sa-i vireze mai devreme

Floricica Nou Venita carmencitta's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2008
    Postari in forum
    22
    Nu stiu cum este la Bucuresti sau in alte judete, dar la Galati s-a recalculat din martie.Pt.listarea deciziilor nu merge inca programul.

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    pai si in Cluj s-au recalculat teoretic insa se amana virarea banilor in conturile mamicilor :))
    la noi deciziile raman multa vreme doar pe hartie aprobate si dureaza pana se pun in practica

Floricica Novice idara's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2008
    Postari in forum
    387
    Carmencitta ce inseamna s-a recalculat din martie?
    Eu am inteles ca se recalculeaza din ianuarie. Voi totusi ce stiti? La noi la Tm, eu mi-am depus dosarul in ianuarie si mi s-a spus ca prin aprilie s-ar putea sa primim banii dar au prioritate cele care au nascut curand si nu beneficiaza de cei 600 lei (adica nu au luat nimic pana acum). Sora mea a nascut in noiembrie, si-a depus dosarul in ianuarie si abia saptamana aceasta a primit alocatia. De indemnizatie nici nu se stie, deci incep sa cred ca iunie-iulie e chiar varianta optimista pentru noi. Aveti idee cum vom fi instiintate daca s-a aprobat sau nu dosarul? Sau trebuie sa tot mergem sa intrebam, ca asa nu-mi plac fazele astea cand pentru dreptul tau umblii de o mie de ori de se uita alea la tine ca la o cersetoare....ca le tot intrebi de bani.

Floricica Debutanta deeadana's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2006
    Postari in forum
    973
    buna
    eu am nascut in noiembrie,in ian am depus dosarul si in martie mi-au intrat banii.nu luasem deloc indemniz pana in mrtie,cand am depus dosarul,am optat direct pt cei 85%.de instiintat,nu te instiinteaza nimeni,cel putin asa e in gl.eu am avut surpriza sa obs ca am primit mai putin decat imi calculasem,m-am dus la ei,era calculat gresit de ei si mi-au modificat.

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Fetelor, imi pare tare rau ca treceti prin toate astea... Am urmarit si eu la stiri, inca nu s-a virat indemnizatia recalculata, ci tot cei 600 de lei. Chiar va compatimesc, ca traiti in tara asta unde birocratia e la ea acasa...
    Sper sa primiti cat mai repede si diferenta de bani!

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    exact cum spui idara... te fac sa te simti cersetor desi sunt bani ce ni se cuvin ca doar am muncit si platit o multime de impozite.
    rusinica. :((

Floricica Nou Venita cristimi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    8
    da, pai asta e stilul de lucru la toate ghiseele din Romania

Floricica Novice idara's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2008
    Postari in forum
    387
    Fetelor am vesti bunicele. La Timisoara s-au terminat calculele. Astazi m-am interesat si ca de obicei la noi, doua tipe mi-au spus doua lucruri diferite dar privind amandoua in acelasi calculator :). Prima a spus ca banii vor fi virati toti in luna mai (si diferenta din ianuarie). A doua a spus ca de luna aceasta voi primi indemnizatia marita si diferenta. Amandoua variantele sunt ok pt ca nu trebuie sa asteptam totusi pana in iulie...Va mai spun dupa 16 aprilie cam au intrat banii.
    Oricum calculele mele au fost gresite pt ca eu credeam ca se ia diferenta pe 3 luni pana acum dar e vorba doar de 2 luni pt ca banii din ianuarie s-au luat de fapt in februarie si tot asa......

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    am sunat si eu saptamana trecuta sa vad ce veste imi dau si m-au linistit...in mai sau iunie, acum ce sa mai zis sa fie si iunie, dar sa nu ajungem in iulie. ca e o singura persoana care face nush ce si ca apoi mai merg nu stiu unde, ca alea alea si uite asa n-au nici un interes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari