Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita georgyka18's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2009
    Postari in forum
    1

Prenatal si postnatal

Buna!am si eu niste intrebari si sper sa ma poata ajuta si pe mine cineva!sunt insarcinata in 29 saptamani si sunt angajata pe perioada determinata,contractul imi expira pe 30 noiembrie si s-a incheiat pe 15 mai 2009.vreau sa stiu daca mai pot beneficia de prenatal,postnatal si concediul de ingrijire a copilului 2 ani.si mai este o problema inainte am mai lucratla o alta firma si am o intrerupere dupa 24 aprilie pana pe 15 mai cand mi-a fost incheiat actualul contract.<br />
    Daca intru in somaj de la 1 decembrie o sa pot beneficia de prenatal,postnatal si concediul de ingrijire a copilului 2 ani?

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    eu cred ca da,poti sa te duci la medicul tau defamilie si poti sa-ti iei medical de acum ca sa poti sta acasa..si sigur poti beneficia de indemnizatie

Floricica Nou Venita amipopa78's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    8
    Nu are voie sa te bage in somaj daca ai anuntat ca esti gravida!
    Poti beneficia,fara probleme de toate drepturile unei mamici.

Uite aici explicatii utile:
    http://contractdemunca.avocatnet.ro/codul-muncii/articol/id_374/Incetarea_contractului_pe_durata_determinata_si_dreptul_la_indemnizatie_pentru_ingrijirea_copilului_in_varsta_de_pana_la_2_ani.html

Doamne ajuta sa fie BB bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari