Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crykstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    161

Legea 51 lit c Prima oferita de angajator

va rog cine imi poate spune cate ceva despre aceasta lege

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    buna din nou! am tot cautat legea si sunt putin derutata pentru ca am gasit mai multe diferite. ai idee in mare la ce se refera? <a class="nav"href="http://www.anr.gov.ro/docs/angajare/anunt_angajare.pdf">legea 51</a>. Spune-mi daca aceasta iti foloseste la ceva. Pupici!

Floricica Avansata ancaramona's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2008
    Postari in forum
    2.013
    buna seara
    sigur nu este vb despre art 51 lit c din legea 53/2003 privind codul muncii?din cate stiu eu, nu exista legi la care sa te intereseze doar lit, e artx,lit y
    asta e art care se refera la suspendarea contractului individual de munca din initiativa sal, iar litera c prevede posib suspendarii dat concediului paternal
    mai multe..

<a href="http://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_4/art_51_1.html" target="_blank" class="navlink">art 51 din codul muncii</a>
    av in vedere ob de preocupare al siteului ma gandesc ca poate fi vb despre asta
    sper ca am fost de ajutor
    o seara buna

Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    161
    are legatura cu contractul colectiv de munca se da o prima de la servici pentru copil nou nascut

Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    161
    are legatura cu contractul colectiv de munca in legatura cu o prima de la servici pt copilul nou nascut.

Floricica Avansata crocodil's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    1.352
    e vorba despre salariu prima pt nasterea unui copil...in teorie suna frumos...in practica...eu ma chinui acum sa fac ceva in aceasta directie si as avea mare nevoie de ajutorul vostru...in unele zone ale tarii aceasta lege nu e respectata.obtii banii doar cu proces...ar fi de dorit ca lucrul asta sa se schimbe.deci,daca vreti sa puneti si voi umarul...intrati pe blogul meu si trimiteti formularul de acolo la guvern.mersi tare mult!

<a href="http://kakaia-dreptate.blogspot.com/" target="_blank" class="navlink">APASATI AICI PT. LINK</a>

Floricica Nou Venita monacristi11's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    1
    Buna ,va rog frumos cine imi poate trimite si mie cererea tip pt,prima oferita de angajator art.51 lit c

Floricica Debutanta cristynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    1.141
    buna seara
    eu am avut o problema la locul de munca stiam despre aceasta lege dar cei de acolo nu prea au pus-o in aplictie si abea dupa nnnn telefoane sau simtit sa-mi dea prima,,o alta nelamurire am da pasti si de craciun se dau prime doar ca la cei ce sunt in concediu de crestere copil nu se da nimic dar de 1 iunie se da ceva banuti!!este normal sau iar se lasa asteptati????

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari