Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita merryrotaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2014
    Postari in forum
    14

Indemnizatie pentru cel de-al doilea copil

as dori sa stiu daca mai primesc indemnizatie pentru cel de-al doilea copil in cazul in care ies din primul concediu de crestere copil in septembrie , lucrez aproximativ 3 luni, apoi prenatal ,am dpn 2 februarie .... si cum se calculeaza cel de-al doilea...multumesc

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de merryrotaru Vezi mesajul
    as dori sa stiu daca mai primesc indemnizatie pentru cel de-al doilea copil in cazul in care ies din primul concediu de crestere copil in septembrie , lucrez aproximativ 3 luni, apoi prenatal ,am dpn 2 februarie .... si cum se calculeaza cel de-al doilea...multumesc
    Bineinteles ca ai dreptul la indemnizatie; perioada in care ai fost in CCC se considera stagiu de cotizare (perioada in care ai obtinut venituri), deci, va intra in baza de calcul pt indemnizatie. 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni anterioare nasterii: din indemnizatie, salariu obtinut in cele 3 luni cat o sa lucrezi , indemnizatia de concediu prenatal, dar nu mai putin de 600 lei/luna.

Floricica Nou Venita merryrotaru's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2014
    Postari in forum
    14
    multumesc mult..asa banuiam si eu, dar nu eram sigura!!!

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Din cate stiu eu, da, vei primi :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari