Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita codsor's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2007
    Postari in forum
    17

Indemnizatie crestere copil, noi reglementari

salutare!stie cineva cum se procedeaza in cazul revizuirii dosarului indemnizatiei crestere copil?pana cand trebuie prezentata adeverinta la directia muncii?

Floricica Nou Venita puiut's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    16
    BUNA!IN IANUARIE TREBUIE DEPUS DOSARUL PENTRU CEI 85% DIN SALARIU PENTRU CA PRIMARIILE INCA N-AU PRIMIT INSTRUCTIUNI

Floricica Nou Venita iulianaciorega's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    5
    BUNA SEARA, ESTE UN TERMEN LIMITA DE DEPUNERE A ADEVERINTEI?

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    mai este un topic despre indemnizatia de crestere a copilului. am pus acolo un link despre noile reglementari. gasiti tot ce va intereseaza

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Voi ati primit alocatia pt bb pe luna dec.Au inebunit de tot in contract scrie k ultima zi in care sunt obligati sa vireze bani e data de 20 a luni.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    Eu nu am primit pana acum nici un ban pe prenatal(sunt in concediu de la 1 septembrie).Mi-au spus ca nu i-au virat casa de asigurari.Alocatia si indemnizatia vin dupa 3 luni asa ca am de primit.Indemnizatia se da plafonata nu mai mult de 4000 de lei.

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Am fost la Directia de Munca sa depun dosarul, am anscut in 15 sept 2008, si pe usa scria ca termenul limita ded epunere a dosarelor e 1 iunie 2009. Mi-au cerut o adeverinta de la munca cu veniturile pe ultimile 13 luni , inclusiv luna in care s-a nascut bebe.Am avut trecute doar 12 anterioare lunii in care s-a nascut bebe si mi-au primit cererea si asa, insa unei alte mamici nu i-au acceptat dosarul pe motiv ca nu are 13 luni trecute. Niste *****i! Pe langa adeverinta au mai cerut o copie dupa certificatul de nastere al lui bebe, buletinul meu si un extras de cont + cererea de recalculare a indemnizatiei.

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    intradevar data limita de depunere a dosarului e luna iunie 2009, insa cu cat mai repede cu atat mai bine. :)
    aveti grija la completarea adeverintei de catre angajator fiindca veniturile nete includ si orele suplimentare, bonusurile, primele si alte stimulente de acest fel. eu astept acum corectarea adeverintei fiindca de la resurse umane mi s-a completat numai cu salarul de incadrare.
    succes.

Floricica Nou Venita capy's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2008
    Postari in forum
    39
    eu am depus in data de 18.02.2009....si declaratia de care spui tu , pe cele 13 luni, a intrat in vigoare in data de 13.02.2009. Si eu la inceput, tot declar pe 12 luni o aveam in dosar, dar mi s-a spus ca va veni o noua declar si daca mai pot astepta sa o fac pe aceea. Asa ca am mai asteptat o saptamana si am depus-o pe cea cu 13 luni. Daca vrea cineva aceasta declaratie sa-mi spuneti....o avem noi.In cat timp va spus voua ca vor veni banii?

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    din cate stiu si am citit vom primi in continuare 600 RON + 200 RON alocatia urmand ca in luna iunie sau iulie sa re regularizeze.

voua vi s-a spus altfel?

Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    intradevar din 13.02.2009 a intrat in vigoare un nou ordin al Ministrului Muncii in care se stipuleaza conditiile si actele necesare recalcularii indemnizatiei.
    apar ca noutate cererea de recalculare si adeverinta de la angajator tipizate.

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari