Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita blonduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    1

Indemnizatie copil la program de 4 ore/zi

am o intrebare dak cumva ma puteti ajuta.eu lucrez de 8 luni cu jumatate de norma(4ore/zi),si as vrea sa stiu ce perioada trebuie sa am pentru a putea beneficia de indemnizatie?tot 12 luni trebuie?va rog sa ma ajutati va multumesc

Floricica Nou Venita bubulina1985's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    2
    stiti cumva cand intra in vigoare legea privitoare le concediul de matern pentru 3 ani?si dak este valabila si pt mamicile care au nascut in 2008 sau mai inainte?va multumesc!

Floricica Avansata stafie luminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2008
    Postari in forum
    1.898
    bubulina, legea privind concediu de maternitate de 3 ani, nu s-a aprobat inca, din cate stiam eu...

Dar am si eu o intrebare: eu am carte de munca de pe 16 ian 2008, daca as naste in, sa zicem, 7 ianuarie 2009 as beneficia de cei 2 ani de indemnizatie?

Floricica Nou Venita fenta's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    10
    Salut,
    Am cautat putin si am gasit un foarte bun ghid despre obtinerea indemnizatiilor si alocatiilor pentru bebelusul nostru. Sunt doua articole pe Primii Pasi:
    <a href="http://www.primiipasi.com/articole/acte/indemnizatie-stimulent-pentru-crestere-copil/" target="_blank">Primii pasi - articol 1- indemnizatie sau stimulent</a>
    <a href="http://www.primiipasi.com/articole/acte/obtinerea-alocatie-stat-nou-nascut-trusou/" target="_blank">Primii pasi - articol 2 - alocatii (stat, nou-nascut) si trusou</a>
    Va doresc sanatate! Sper ca v-am fost de folos!

Floricica Nou Venita mateianca_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    9
    Am o intrebare,pt cele care stiu:daca in prezent beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului(am o fetita de 1 an),si intre timp,survine o alta nastere,mai repede cu cateva luni pana la implinirea celor 2 ani ai primei indemnizatii,ce se intampla?Beneficiezi in continuare de indemnizatie inca 2 ani si pt a doua nastere?Sper sa gasesc raspunsul aici,multumesc!!!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    sincera sa fiu nu stiu dc poti in continuare sa beneficiezi pana la 2 ani, dar m-ar interesa si pe mine, ne anunti si pe noi ce ai aflat?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari