Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maricool4's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2008
    Postari in forum
    49

Concediul de odihna si concediul prenatal

buna la toate mamicile!!! am si eu o problema:sunt insarcinata am 26 de saptamani,de la 1 iulie vreau sa imi iau concediul legal de 21 de zile dupa care sa intru in cel prenatal.Ma afecteaza cu ceva acest concediu?va rog sa imi raspundeti cat mai repede!!! va multumesc!!!

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Nu are cu ce sa te afecteze. Pt ca concediul este platit normal, si la fel si contributiile. daca la asta te refereai...

Membru inregistrat la
    16.06.2008
    Postari in forum
    49
    multumesc frumos pentru raspuns!!!!

Membru inregistrat la
    16.06.2008
    Postari in forum
    49
    buna! eu in aprilie anul acesta am un an pe cartea de munca la cate zile de concediu legal am dreptul daca vreau sa il iau de la 1 iulie?si apoi sa intru in prenatal?va miltumesc mult! astept raspunsul vostru

cristina elena
    Guest
    Maricool eu cred ca n-o sa ai dreptul la 21 de zile cum spui in prima postare.
    Daca vrei sa-ti iei CO de la data de 1 iulie o sa ai dreptul doar la jumatate din ele, cel putin la mine asa a fost. Fabrica in care lucrez acorda din cele 21-22 zile de CO doar efectiv pe timpul in care lucrezi.
    Poti sa-ti calculezi tu, daca ai pe an 21 zile vezi cat iti vin pe primele 6 luni (cam 10-11 zile)

Membru inregistrat la
    16.06.2008
    Postari in forum
    49
    da asa e m-am gandit si eu dar nu eram sigura!!!multumesc de parere

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari