Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elena06's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2013
    Postari in forum
    1

Concediu medical in timpul sarcinii

Am si eu o intrebare...sunt insarcinata in 19 saptamani...pana in momentul de fata am avut 47 de zile de concediu medical...teoretic ar trebui sa mai am inca 43 de zile de concediu medical ca sa fac cele 90 de zile....daca as lua si cele 43 de zile de medical cand as putea iesi in prenatal....sau cum se calculeaza?va multumesc

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de elena06 Vezi mesajul
    Am si eu o intrebare...sunt insarcinata in 19 saptamani...pana in momentul de fata am avut 47 de zile de concediu medical...teoretic ar trebui sa mai am inca 43 de zile de concediu medical ca sa fac cele 90 de zile....daca as lua si cele 43 de zile de medical cand as putea iesi in prenatal....sau cum se calculeaza?va multumesc
    Poti intra in prenatal cu doua luni jumatate inainte sa nasti, ca sa iti ramana cele 42 de zile postnatal, obligatorii. Adica, din 126 de zile concediu de lauzie [ pre si postnatal ] scazi cele 42 de zile obligatorii postnatal si ai nr de zile pe care le poti lua inainte sa nasti.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    asa este, trebuie sa ai maxim 126 (prenatal+postnatal); sarcina usoara in continuare!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari