Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bellissima's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2009
    Postari in forum
    1

Ce pot sa fac ca sa beneficiez de indemnizatia pt copil?

buna am o intrebare si va rog frumos daca stiti sau puteti sa ma ajutati.am lucrat ca vanzatoare in mall un an si sapte luni si acum 2 luni am renuntat la munca pt ca nu mia mai convenit sa lucrez,iar acum de o saptamana am aflat ca sunt insarcinata.ce pot face ca sa beneficiez de indemnizatia pt copil?se mai poate face ceva sau pt 2 luni am pierdut totul?va multumesc.

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    incearca sa te duci la casa de pensii si sa vorbesti ce cei de acolo,daca nu poti plati tu pentru astea doua luni,ce ar fi trbuit sa plateasca angajatorul

Floricica Nou Venita crystinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    1
    incearca la un patron (daca ar fi cunostiinta ar fi cu atat mai bine)si sa-i propui sa te ia ca si cum ai fi lucrat la el cele doua luni.spunei ca-ti platesti tu cartea de munca.nu vreau sa te descurajez dar alta solutie nu prea ai,eu am o cunostiinta care a pierdut indemnizatia doar pentru 4 zile(mentionez ca nu a gasit pe nimeni sa o ia ca si cum ar fi lucrat la el/ea)pupici si bafta.

Floricica Nou Venita andreeamaria88's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2009
    Postari in forum
    1
    Buna.....eu sunt noua pe aici si inca nu sunt nici mamicuta nici graviduta. dar urmeaza sa fiu la anu. si as vrea si eu sa inteleg mai bine cum se procedeaza cu somajul si ulterior cu indemnizatia pentru shtrumfuletz. Eu sunt in ultimul an la facultate, dar precizez ca este particulara nu la stat. licenta o sa o dau la inceputul lui iulie 2010. Tot cam atunci am vrea sa raman si graviduta. As fi vrut sa imi bag somaj dupa terminarea facultatii, dar somajul se termina inainte sa se nasca bebitu. Cum se procedeaza, sau cum se face ca sa pot sa beneficiez si de somaj si de indemnizatie? O viitoare sau actuala mamica daca are rabdare sa imi explice si mie...ca asa e cu incepatorii :D...mercic mumos

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari