Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aniuta24's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    3

ce drepturi ai atunci cand ai aflat ca esti gravida si nu ai lucrat

Buna,sunt insarcinata in 11 sapt,voi fii o mama singura pt ca tatl a dat bir cu fugitii cand a auzit de copil si vreau sa stiu daca n-am avut carte de munca ce ajutor primesc de la stat pt copil.precizez ca este primul copil

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    alocatia de 200 lei timp de 2 ani.....

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Apoi vei primi `fabuloasa` alocatie de 42 lei lunar.

Floricica Nou Venita delia100's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2012
    Postari in forum
    120
    Citat Postat de Monica Eliza Rares Vezi mesajul
    Apoi vei primi `fabuloasa` alocatie de 42 lei lunar.
    Da.......cam atit se pare ca li se cuvine copilasilor.....in fine.Ne multumim cu atit decat deloc.....!!!!

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    daca urmezi cursuri universitare la zi poti sa primesti indemnizatie

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de mada10 Vezi mesajul
    daca urmezi cursuri universitare la zi poti sa primesti indemnizatie
    Primesti indemnizatie lunara in valoare de 600 lei, timp de 2 ani, fara sa fii nevoita sa intrerupi studiile.

Floricica Nou Venita cosmina25's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2012
    Postari in forum
    1
    buna!este vro mamica care a nascut in Italia?eu sunt in Italia am ramas insarcinata si am ramas aici sa duc sarcina,nu am acte cu atat mai putin carte de munk..stie careva daca pot beneficia de vrun ajutor social ptr copil neavand acte?precizez ca nici tatal copilului nu are acte.S.au de ex daca reusesc sa imi fac rezidenta daca beneficez de vrun sprijin financiar..va multumesc

Floricica Nou Venita alicce1986's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2012
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de cosmina25 Vezi mesajul
    buna!este vro mamica care a nascut in Italia?eu sunt in Italia am ramas insarcinata si am ramas aici sa duc sarcina,nu am acte cu atat mai putin carte de munk..stie careva daca pot beneficia de vrun ajutor social ptr copil neavand acte?precizez ca nici tatal copilului nu are acte.S.au de ex daca reusesc sa imi fac rezidenta daca beneficez de vrun sprijin financiar..va multumesc

buna,in aceeasi situatie sunt si eu,diferenta e k iubi meu are servici si acte...tu ai mers la doctor?cum ai reusit fara acte sa-ti fac control? de ajutor habar nu am...am vb si eu cu mamici din italia dar toate au acte si nu stiu ce sa-mi raspunda...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari