Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita diana_tdf's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2012
    Postari in forum
    6

Asigurare de sanatate

Buna seara,
    Stie cineva dintre voi care firma de asigurari de sanatate despagubeste operatia de cezariana in afara de ING?
    Adica operatia de cezariana sa fie considerata interventie chirurgicala.
    Multumesc :*

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Eu nu locuiesc in tara,dar sunt asigurat AXA,firma care am inteles ca a intrat si pe piata asigurarilor de sanatate din Romania.Eu sunt multumita,sunt asigurata din 2005.In 2008 am nascut prin cezariana,la o clinica privata(nu in Romania),iar operatia a fost considerata interventie chirurgicala.

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Da, mai sunt. Eureko(fostul Interamerican) e in prezent lider pe segmentul asigurarilor de sanatate si e in colaborare cu spitalul Euroclini .

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Eu stiu ca o cezariana se considera interventie chirurgicala numai daca este necesara si in acest caz asigurarea medicala o acopera,dar normal nasterea sau cezariana de urgenta este gratuita in oricare spital de stat.

Daca cezariana este la cerere intreaba la Euroclinic. Nu stiu daca au contract cu ING dar merita sa te interesezi.
    Spitalul Euroclinic // Spitale - REGINA MARIA.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari