Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ramari's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2008
    Postari in forum
    37

Alocatia in functie de veniturile parintilor

Buna mamici. Astazi 19 februarie ministrul muncii m. Seitan a anuntat ca alocatia copiilor va fi in functie de veniturile parintilor. Eu cred ca sunt.

leut
    Guest
    oricum alocatia era o suma simbolica...niste inconstienti...si se plang ca a scazut natalitatea, ei nesustinand cresterea ei prin nimic

leut
    Guest
    alocatia trebuie sa fie aceeasi pentru fiecare copil iar pentru familiile cu venituri mici sa existe alte forme de sprijin social...haine, lapte praf, bonuri de masa, etc...

stefaniajohansson
    Guest
    eu nu vad asa de rea propunerea..dar nici nu-i fac galerie..poate era mai bine daca ar fi calculat banii pt concediul maternal in functie de venituri..

Floricica Nou Venita galabera's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2008
    Postari in forum
    12
    Buna mamici!Am si eu o dilema am cautat pe net dar nu gasesc un raspuns viabil.
    Sunt insarcinata in luna a 4-a;nu lucrez nicaieri si facultatea am terminat-o,urmand insa sa imi sustin licenta in urmatoarele luni.Practic nu mai sunt asigurata medical,pt k nu pot prezenta nici un act pentru asta.Aveti idee dak imi pot plati eu taxele aferente pentru a fi in regula cu asigurarea de sanatate?Ma pot incadra la categoria persoanelor fizice fara venit?multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari