Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Nelamurit Alocatia de 200 de ron

Fetelor cand am nascut-o pe alexandra in septembrie 2010 am primit alocatia de 200 de ron incepand de abia din ocombrie oare luna asta mai primesc 200 de ron? sau primesc fix 42 de lei?

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    primesti si luna urmatoare dupa ce implineste 2 ani. de exemplu, Maria a implinit 2 ani in mai si in iunie am primit ultima de 200 lei. dupa aia intra chestia aia de 42 :)) tu lucrezi? vezi ca este si o alocatie complementara pentru familii monoparentale, era de 70 de lei. nu stiu daca mai este, dar cred ca da, numai ca nu trebuie depasit un anumit venit. nu e mult, dar macar asa, pentru cheltuieli ale copilei tot e buna.
    Modificata de snowdance22; 11.10.2012 la 18:16:03.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    primesti si luna urmatoare dupa ce implineste 2 ani. de exemplu, Maria a implinit 2 ani in mai si in iunie am primit ultima de 200 lei. dupa aia intra chestia aia de 42 :)) tu lucrezi? vezi ca este si o alocatie complementara pentru familii monoparentale, era de 70 de lei. nu stiu daca mai este, dar cred ca da, numai ca nu trebuie depasit un anumit venit. nu e mult, dar macar asa, pentru cheltuieli ale copilei tot e buna.

snowdance da primesc si alocatie monoparentala de 50 de lei dar eu vroiam sa stiu pentru ca banii astia ce ii mai iau luna asta iam impartit ca sa ii cumpar la fiicamea bluze de iarna si ghetute si ma speriasem ca iau doar 42 de lei si nam sa pot sa ii cumpar si deocamdata nu lucrez ca la mine in oras nu se fac angajari in perioada asta de abia dupa craciun :)

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Izabela, iei si in octombrie. Pentru ca ce primesti in octombrie este suma cuvenita lunii anterioare, septembrie in cazul tau

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98

indemnizatie mame

buna, am vazut ca se vorbeste de alocatii, iar eu vroiam sa intreb, s-a marit indemnizatia de la 75 % la 85 % ? Ca asa am vazut la stiri ! eu urmeaza sa nasc in ianuarie , deci voi lua 85 % din net, plus alocatia micutei de 200 ron ? Multumesc !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari