Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 48
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Debutanta babyale's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882

Ajutor de la stat pentru mamicile tinere?

buna fetelor,am 18 ani si am aflat de curand ca voi avea un bebe.vreau sa il pastrez si as vrea sa stiu daca statul ofera vreun ajutor.nu lucrez,si mai am un an de liceu...tatal lui bb are aceasi varsta si poate lucra.sper sa imi rasp si vroiam sa stiu daca mai sunt mamici asa tinere pe site,si cum s-au descurcat.va pup ms

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna si bine ai venit.

Nu stiu ce sa iti spun in legatura cu ajutorul oferit de stat dar cu siguranta vei gasi aici mamici care te pot ajuta cu un sfat. Felictari pentru bebe si o sarcina catmai usoara.
    Sa ne ti la curent.

Floricica Nou Venita codsor's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2007
    Postari in forum
    17
    buna!daca esti hotarata sa pastrezi copilul, pastreaza-l!si nu iti face prea multe probleme.e adevarata ca la capitolul ajutor oferit de stat stam cam prost,dar sa nu faci din asta o problema.considera-te o norocoasa si gandeste-te ca va fi bine!sarcina usoara!

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    babyale...si eu am 17 ani in ianuarie fac 18 ani si sunt deja in 17 sapt si ceva... eu stiu de la niste prieteni ca daca tatiku lu bb are 1 an pe cartea de munca iar tu nu ai carte de munca fiinca esti asa micutza primesti ajutorul de la stat ... inca nu stiu multe dar o sa mai documentez si am sa te tin la curent ... sarcina usoara

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Babyale,daca tu nu ai lucra niciodata tu nu ai parte nu ai sa ai parte de la stat de nimik...doar taticul bb,ar putea cere ajutorul..in cazul in care a lucrat!Te pup si sarcina usoara iti doresc!

Izzabella..sarcina usoara si tie,mamicutza tanara!

Offtopic.....si eu sunt o mamicutza tanara ca si voi

Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    dienuk u la c varsta ai nascut?tare curioasa sunt sa stiu mai multe k u ai nascut si sti mai multe... a fost greu??? daca nu t superi k t intreb! [pupici]

Floricica Avansata alimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.482
    Babyale nu primesti nici un fel de indemnizatie de la stat, singura chestie de care beneficiezi este o prima de nastere in valoare de 204 Ron si de trusou in valoare de 150 Ron, dar asta doar o data, nu in fiecare luna, plus alocatia lui bebe de 200 Ron pe luna pana la 2 ani! In rest ce sa iti spun, curaj, nici eu nu beneficiez de indemnizatie, sunt studenta, iar sotul meu n-a lucrat in tara niciodata, e de ani de zile plecat, insa acum sta cu noi cat e bebica mai mic. Multa sanatate si un bebe voios si sanatos!sarcina usoara si tie si izzabelei, tinere mamici, nici eu nu sunt asa departe de voi!

Floricica Nou Venita barnoigeo's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2006
    Postari in forum
    87
    dienuka87 eram curioasa la citi ani ai nascut baiatul?bine asta daca nu te superi ca te-am intrebat!

Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882
    si pentru prima de nastere si trusou trebuie sa merg la primarie sa fac ceva?chiar nu stiu nimic despre...si alocatia la fel? multumesc mult pupici:*:*:* !

Membru inregistrat la
    24.08.2007
    Postari in forum
    882
    mersi mult mamici si sa stiti ca ma ajutati f mult si ma incurajati.va pup

Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    babyale succes pe mai departe si curaj ca un copil e cel mai frumos lucru pe care il poti avea in viata.... apropo in cate sapt esti?

+ Raspunde
Pagina 1 din 48
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari