Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina-rebeca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2007
    Postari in forum
    3

Acte necesare la obtinerea alocatiei de stat pentru copii

Topicul este raspuns la articolul <a href="https://www.copilul.ro/legislatie-familie/indemnizatie-maternitate/Acte_necesare_la_obtinerea_alocatiei_de_stat_pentru_copii-a912.html">Acte necesare la obtinerea alocatiei de stat pentru copii</a><br><br>Sautare !
    Stii cineva ce se intampla cu alocatia copilului daca el pleaca din tara o perioada mai lunga de timp ?

Floricica Nou Venita alinutzaalbinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    3
    Buna-ziua,va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai urgent,am un baietel de 4 luni care s-a nascut anul acesta pe 4 martie,si as dori sa stiu daca nu cumva trebuia sa primeasca alocatia de 2 milioane si pe luna martie???Oare am fost trasa in piept de Stat(din nou!!))???[bebe plangand]

Floricica Nou Venita icabonta's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2007
    Postari in forum
    82
    Alocatia se da incepand cu 1 al lunii urmatoare nasterii,in cazul vostru din aprilie.

Floricica Nou Venita alex nicolae's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2008
    Postari in forum
    4
    buna ziua sunt mai veche pe aici dar nu prea am scris.Sunt din bucuresti aproape de cora in pantelimon.am un baietel de 1 an si 9 luni.Si am si eu o intrebare pentru mamicile din sectorul 2 care au inceput munca dupa cei 2 ani de stat acasa.As dori sa intreb cum se procedeaza la intoarcerea la servici toate demersurile:am inteles ca se face o cerere de intoarcere la servici si trebuie sa ma duc si la directia de munca solidaritate sociala si familie str. hambarului6 sa depun niste acte sau trebuie depuse la primarie.Cu cat timp pana sa implineasca copilul 2 ani trebuie depus.ce accte imi trebuie.ori ce informare despre ce am intrebat va rog trimitetimi mall la ucapisi@yahoo.com. va multumesc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari