Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Va vopsiti parul?

De cand ma stiu nu mi-a placut culoarea parului meu,saten inchis si am tot incercat o groaza de nuante de la brunet pana la blond aluna.In prezent sunt blond inchis si zic cei din jur ca ma prinde nuanta destul de bine(am tenul usor deschis si ochii verzi).Voi v-ati pastrat culoarea naturala a parului sau va vopsiti ca si mine?

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    cand eram adolescenta ma vopseam in toate culorile ( alea normale:), si nu blond ca sutn bruneta si ramaneam fara par in cap ca sa-l decolorez sa ajung la blond)
    de vreo 7 ani am renuntat, m-am mai vopsit de vreo 3 ori ca cate o nunta. de ce?? pai culoarea mea naturala e brunet si-mi place, dar mai ales ca nu am par alb. sincer cand voi avea voi fi nevoita sa ma vopsesc si cred ca ma voi satura de atata vopsit. oricum foloseam si henna si eram multumita...deci voi reveni la vopsit cand imi apare par alb ( cat mai tarziu sper eu:))

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Eu am fost blonda,satena,bruneta...toate culorile normale in afara de roscat.parul meu e saten inchis si akma de cand sunt insarcinata nu m am mai vopsit.dar o sa ma vopsesec bruneta dupa nastere.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Si eu ma vopsesc, am perioade cand ma plictisesc de culoarea mea naturala, un saten destul de banal, acum de vreo un an si ceva sunt blonda. Am fost si bruneta nu negrul acela albastrui, un negru mai "natural" , am avut si diferite nuaunte de roscat ,mai saten, mai rosu pruna, am avut si portocaliu cam cum e actrita aceea de telenovele romanesti Adela nu stiu cum care era blonda la inceput. Stau cam un an doi cu vopsea, dupa care mi se face dor de natural si revin la satenul meu tot vreo un an doi. Pana la vara cred ca imi schimb la loc culoarea, sau il fac altceva decat blond... ma tenteaza un roscat iar, ca nu l-am facut roscat de 10 ani cred, dar as vrea ceva discret.

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    eu doar de cand au aparut firele albe ma vopsesc cu o nuanta cat mai apropiata de cea naturala. la coafor tot timpul eram intrebata cum imi ingrijesc parul de e asa des si sanatos! din pacate dupa nastere a cazut mult din el si nu mai are acelasi aspect, daca nici nu l-as mai vopsi...

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de zonica Vezi mesajul
    De cand ma stiu nu mi-a placut culoarea parului meu,saten inchis si am tot incercat o groaza de nuante de la brunet pana la blond aluna.In prezent sunt blond inchis si zic cei din jur ca ma prinde nuanta destul de bine(am tenul usor deschis si ochii verzi).Voi v-ati pastrat culoarea naturala a parului sau va vopsiti ca si mine?
    Mama stii cum ti ar sta tie bn un rosu aprins,ai fi mortala...ti ar scoate ochii in evidenta..ia sa incerci

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu imi doresc ft mult un rosu din ala nebun dar nu ma lasa sotul.Zice ca sunt femeie maritata cu copil si nu intelege de ce simt nevoia sa ies in evidenta,dar daca mie imi place nu inteleg care e problema.Il conving eu pana la urma,asa a zis si cu tunsul scurt ca nu ma lasa sa ma tund ft scurt si pana la urma sa scape de gura mea m a lasat,dar cand m a vazut a ramas socat si a zis ca imi sta ft urat(aveam parul pana la mijlocul spatelui si m am tuns ft scurt),acasa seara a zis hai ca iti sta bn dar a fost socul prea mare:)).Poate il conving de ziua mea sa ma lase sa ma vopsesc(pe 11martie fac 26 ani).El nu are nimic impotriva vopsitului dar nu vrea culori turbate,iar eu ador culorile turbate.:))

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Apropo de tunsori, Maria eu sunt tunsa ca un baietoi.Nu cred ca i-a placut prea mult sotului dar nu mai avea ce face(m-am tuns dupa ce l-am nascut pe cel mic,ca imi cadea prea tare parul).Acum as vrea sa il las sa creasca dar nu mai am rabdare.

Floricica Avansata danamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    1.699
    Am ajuns sa ma vopsesc lunar.Macar radacinile. Am ft mult par alb( ereditar).
    M-am blazat. Traiasca vopselele din comert, eu sunt si voi fi client fidel.

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de zonica Vezi mesajul
    Apropo de tunsori, Maria eu sunt tunsa ca un baietoi.Nu cred ca i-a placut prea mult sotului dar nu mai avea ce face(m-am tuns dupa ce l-am nascut pe cel mic,ca imi cadea prea tare parul).Acum as vrea sa il las sa creasca dar nu mai am rabdare.
    Si eu vreau sa il las sa creasca dar problema e ca imi sta ca naiba,pana trece de urechi macar e ingrozitor ca nu are nicio forma si nici nu sunt genul care sa ma pricep sa ma aranjez.Am placa de indreptat dar e pe la o prietena ca daca eu nu stiu si nu pot sa o folosesc.Acum sunt netunsa de o luna si deja a inceput sa faca figuri,mai sunt si nepensata si cu mustata neluata,muma padurii..noroc ca vineri ma duc la epilat.

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Maria parul meu de la mama lui este ondulat si acum cand este scurt arat ca un pudel tuns scurt de tot!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari