Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Ti s-au implinit visele din copilarie?

Cand eram mica m-am visam invatatoare, dar meseria pe care o am e cu totul alta (tine de design vestimentar).Voi ati ajuns ce v-ati propus, si daca da, ati fost nevoite sa faceti sacrificii pentru asta? Va astept parerile aici.

Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Eu imi doream sa devin educatoare,sa lucrez cu copiii,iar acum lucrez in constructii.Pe-aproape,nu?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Am ajuns exact ce mi-am dorit, si sper ca voi ajunge si ce imi doresc acum :) Cand eram intr-a 5-a am fost intrebata de 2 aori ce vreua sa fac cand voi fi mare: am spus ca vreau sa fiu prof d engleza, si asa sunt. Apoi am spus ca vreau sa fiu scriitor de carti pt copii, and I'm working on it. Acum imi doresc sa fiu terapist ocupational, si sper sa reusesc.
    Deci, se poate :)

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu cand eram mica imi doream sa fiu vanzatoare,ma jucam mereu de-a vanzatoarea si primul meu job asta a fost...pe principiul ai grija ce iti doresti ca se poate implini:))...acum imi doresc ft mult sa lucrez cu copii,cu cei de gradinita sau si mai mult mi ar placea sa am grija de copii de la o casa de copii,toti imi zic ca sunt nebuna si ca nu stiu ce imi doresc.Din pacate visul asta nu se poate realiza pt ca eu am facut alt gen de facultate,si anume contabilitate.Am vrut sa ma apuc de un modul pedagogic dar m a speriat tati k a vorbit el cu nush cine ca il fac degeaba,ca dupa trebuie sa fac multe alte studii.Asa se intampla cand te iei dupa parinti si faci ce fac doresc ei,tatal meu e director economin,expert contabil,face expertize pe la judecatorie si mai pe romaneste m a obligat sa fac facultatea de contabilitate.Acum am cam abandonat visul asta pt ca nu vad sanse reale sa se implineasca,dar cine stie poate castig la Loto si imi deschid eu o gradinita:))

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu mi-am dorit sa fiu contabila ca mama,si amfacut liceul economic si facultatea spiru haret in domeniul contabilitatii.am lucrat doar 1 an,ca apoi am ramas si sunt acasa cu fata.sa vedem daca mi se indeplineste visul acum,dar sunt un pic dezamagita de sistemul asta,nu cred ca ma va angaja nimeni incepatoare ca sa ma invete,asa ca ramane de vazut

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Eu visam sa ma fac astronaut... Pai da, cred ca celor nascuti in zodia Pestilor, ca mine, le cam place sa fie cu capul in nori. Visul meu cel mai mare a fost sa zbor in spatiu... Astronaut n-am cum sa devin, de zburat in spatiu nici atat (poate doar daca ma infiaza Bill Gates si imi plateste o excursie intr-o nava spatiala), asa ca ma multumesc sa visez ca intr-o zi voi ajunge intr-o tara nordica si sa vad Aurora Boreala. Macar atat...
    Asa ca am parasit acest "vis aerian" si m-am apucat de arhitectura. Deci fac case bine infipte in pamant :)))

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Raluca, mult succes la implinirea viselor! Iti doresc din tot sufletul sa iti realizezi tot ceea ce iti propui. Sunt sigura ca vei reusi si ca vei avea si succes!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Multe din visele copilariei le-am realizat: sa lucrez in domeniul calculatoarelor, sa am o casnicie fericita si cel putin un baiat, sa plec din Ro, sa locuiesc la casa, sa vad ruinele mayase, sa inot cu delfinii, sa ajung la concerte la Tina Turner, Celine Dion, Sting si Annie Lennox.
    La altele inca mai visez: sa ajung in spatiu, Marele Zid chinezesc, Turnul Eiffel, piramidele din Egypt, sa vad Aurora boreala, sa sar cu parasuta
    Iar de la altele mi-am luat adio: sa ma casatoresc cu un diplomat, ca-s tare slabe sperantele ca jumatatea mea va ajunge vreodata in asa pozitie.
    Oricum eu va doresc tuturor implinirea a cat mai multor vise!

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Eu sunt foart fericita ca am un sot care de dragul meu a reusit sa se schimbe in mai bine, un fiu pe care il ador si e lumina ochilor mele si in plan profesional ca am reusit sa imi gasesc un loc de munca in domeniul in care am terminat facultatea, iar pentru mine este realizarea celui mai mare vis-dpdv profesional.Singurul inconvenient e salariul dar atata timp cat ador sa fac ceea ce imi place voi trece si peste acest lucru.

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    pai cu ce am studiat nu prea se punea cu ce visam sa devin.am terminat contabilitatea dar nu sa lipit deloc asa ca am ramas la ce visam...........coafura-hair stilist-mai nou........asa ca sunt o fericita din punctu asta,(am salonul meu acum)cu casnicia...........hhhhhmmmm la 14 ani lam vz pt prima oara pe sotul meu(cu 13 ani mai mare ca mine),era asociatul tatalui meu,la 18 ani mia cerut prietenia,iar la 21 mam casatorit.......bb sa lasat asteptat 7 ani.......dar vis implinit si acesta asa ca multumes lui d_zeu.............

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu visam sa ma fac doctorita de oase...am avut tot ce se putea rupt de la 2 ani si asa am prins drag ...am terminat medicina veterinara dar nu am profesat nici o zi ...am fost bugetara 10 ani iar acum cu totul alceva -mi am dorit sa plec din tara de pe la 14 ani mi s au ivit multe ocazii dar nu am avut curajul necesar..inca mai visez la asta si curajul tot imi lipseste(((( mai visam la o familie fericita cu multi copiii suntem fericiti dar avem doar 1 copil(care face cat 10) deci...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari