Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Sunt roman!

Azi este ziua nationala a Romaniei.Sunt romanca si ma mandresc cu asta pentru ca noi romanii suntem niste oameni care stiu sa petreaca,stiu sa se ajute intre ei,stiu sa iubeasca viata si tot ce e frumos.Voi cu ce va mandriti?La multi ani tuturor!

Floricica Nou Venita mamialbinuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    121
    ma mandresc pentru ca romanii au luptat pentru Unire si ne tragem din niste stramosi triumfatori, drepti, corecti, si desi au aparut anumite lucruri si anumite ciudatenii in aceasta tara, tot o iubesc si o pretuiesc sperand ca, o data, candva, va fi mai bine:)LA MULTI ANI, ROMANIA!!! LA MULTI ANI, DRAGI ROMANI!!!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu in momentul asta am o scarba pt unii ramani...a murit o vecina in Italia intr un accident de masina si niste nenorociti dupa ce au aflat a doua zi s au dus si i au furat tot din casa...pana si frigiderul...iar alt caz cand era tati in spital la Cluj bolnav de leucemie ne au furat tot vinul de la tara.Majoritatea romanilor sunt niste hoti.Intr un an cand stateam la bloc ne au furat si coronita de pe usa :)),si rufele de pe sarma(stateam la parter).

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Fiecare padure are si uscaturi,daca unii sunt hoti nu trebuie sa ii judecam pe toti la fel.Eu m-am referit la romanul neaos cel care iti sare intotdeauna in ajutor,cel care din putinul lui da si celui de langa el.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Eu inca nu l am intalnit pe romanul asta de care zici tu...dar am doar 25ani poate o sa il intalnesc pana la urma

Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Fiecare este liber sa aiba proprile pareri,mi-e greu sa cred ca nu ai intalnit pana acum oameni cu adevarat buni!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Romanii sunt oameni buni , drepti , ajutatori pacat ca saracia , mizeria , minciuna ii fac pe romani sa isi piarda aceste calitati pe care stramosii nostrii le-au dobandit poate cu varsare de sange. Pacat ca daca pleci in alta tara ti-e rusine sa zici ca esti roman .

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693

Un gand bun tuturor romanilor!

Cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei doresc sa transmit poporului roman cele mai sincere urari de bine si un viitor prosper si fericit!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de zonica Vezi mesajul
    Fiecare padure are si uscaturi,daca unii sunt hoti nu trebuie sa ii judecam pe toti la fel.Eu m-am referit la romanul neaos cel care iti sare intotdeauna in ajutor,cel care din putinul lui da si celui de langa el.
    In ce Romanie traiesti tu?

NEÁOȘ, -Ă, neaoși, -e, adj. 1. Autentic, adevărat, veritabil; curat, sadea. 2. Care s-a născut, s-a format și s-a dezvoltat pe teritoriul pe care trăiește și în prezent; autohton, indigen, băștinaș. [Pr.: nea-oș] – Et. nec.

La multi ani tuturor romanilor,chiar si celor "mai putin neaosi"

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Romanii sunt oameni buni , drepti , ajutatori pacat ca saracia , mizeria , minciuna ii fac pe romani sa isi piarda aceste calitati pe care stramosii nostrii le-au dobandit poate cu varsare de sange. Pacat ca daca pleci in alta tara ti-e rusine sa zici ca esti roman .

Eu nu mai locuiesc in Ro de multi ani si intotdeauna am spus de unde vin fara nici o rusine!
    PS:bunatatea si dreptatea(sau alte calitati de genul) nu se obtin cu varsare de sange .

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Eu inca nu l am intalnit pe romanul asta de care zici tu...dar am doar 25ani poate o sa il intalnesc pana la urma

Eu am ceva mai multi ani si tot n-am intalnit genul asta de roman :).Sau l-am intalnit descris exact in modul de mai sus prin cartile de istorie de clasa a 4 a :))))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari