Ultimele discutii din forum
    lorito
    Guest

Situatie ipotetica (1)

Situatie ipotetica: afli ca fata ta de 18 ani este insarcinata. Ce faci?

mother
    Guest
    hahaha!
    am baiat! nu pot sa raspund!

lorito
    Guest
    Aloooo, situatia este conform titlului: i-po-te-ti-ca!

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    As lasa-o sa decida ce vrea sa faca si as fi alaturi de ea!

Dar sper sa reusesc sa ii fac o educatie sexuala astfel incat sa nu vina cu astfel de surprize. Dar "accidente" se pot intampla oricum, asa ca, desi nu as fi incantata, ar trebui sa accept situatia.

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    As sprijini-o si as ajuta-o cu tot ce-mi sta in putere.Faptul fiind consumat nu mai vad alta solutie.

iubytzik22
    Guest
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Situatie ipotetica: afli ca fata ta de 18 ani este insarcinata. Ce faci?
    Este majora...deja la varsta asta ar trebui sa stie ce inseamna act sexual.......(oricum am baiat deci nu se pune)

oanachampion
    Guest
    Bine ca n-am fete... Desi, pana la urma, si baieti fiind pot veni cu vestea ca au lasat o fata insarcinata... In fine... Daca vrea sa-l pastreze, ar face bine sa poata avea grija de el si sa-l poata intretine material... Eu una nu ma mai apuc de crescut copii la varsta senectutii, vreau sa-mi traiesc batranetile in liniste, dupa ce mi-au mancat si imi mananca astia mici ficatii... daca i-am crescut pe ai mei fara ajutor, consider ca n-am "datorii morale" in fata Universului sa ajut pe nimeni sa-si creasca bb-ii... Deci, in concluzie, as ajuta-o sa-si gaseasca o locuinta si un job (presupunand ca nu e impreuna cu tatal copilului), ca sa poata avea grija de copilul pe care il va aduce pe lume...

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    as fi alaturi de ea indiferent ce ar hotari, nu as lasa-o sa se duca la vreun nenorocit de dr care sa-i distruga viata. daca ar vrea sa renunte m-as duce cu ea si i-as fi alaturi, stiu cat e de greu. daca ar vrea sa-l pastreze, la fel i-as fi alaturi, e copilul meu nu-l pot lasa la greu, greseli facem cu totii si pana la urma nu e un capat de tara.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    As ajuta-o sa cresca copilul si as ajuta-o sa-si continue studiile.

Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002
    As creste eu copilul si ea si-ar continua studiile. Asta asa pe linia scurta :) ca daca ma iei la bani marunti cu intrebari despre reactie, sentimente & co.. mi-ar trebui 10 pagini.

Floricica Nou Venita iri_nuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2010
    Postari in forum
    265
    incep educatia sexuala de cand ii vine menstruatia:))...si daca totusi se intampla sa ramana insarcinata la 18 ani ii sustin alegerea, oricare ar fi...decizie pe care o va lua singura oricat de greu ii va fi ...pt ca si sexul l.a facut fara "ajutorul" meu. :))=))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari