Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642

Rusinos Replici haioase ale copiilor nostri

Sunt convinsa ca puii vostrii spun tot soiul de "traznai". Hai sa ne distram impreuna ...
    Ce replici va dau piticii?

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Antonia la 1an si 5luni vorbeste destul de bine si acum vreo doua zile l a strigat pe un vecin si i a zis nenea cuca ca ca ca,adica unde e curca cau cau.Azi e ziua lui tati si aseara i am zis k maine o sa primeasca tati multe cadouri si ea a zis ho ho ho,adica vine mosul(asociaza cadourile cu mosul).Acum o saptamana a luat ala de mobila si carpa si facea tisss si apoi stergea cu carpa,dupa care s a dus la cal si a facut la fel.Dupa a gasit niste hartie igienica, si a suflat nasul(nush pe cine a vazut ea facand asa) si dupa ce a terminat de suflat s a dus la usa lui mamaie si o stergea cu hartia in care isi suflase nasul.Cel mai mult imi place cand o intreb Antonia ma iubesti si ea zice da,apoi o intreb ma iubesti mult si ea zice mut si intinde mainile cat poate ea,adica atat de mult.Ieri dim cand sa o incalt am vrut sa ii dau pantofiorii si mi a zis ca nu k are buba si am intrebat poi pe care sa ti i dea mami si mi a aratat catre niste sandale si a zis acia,adica astea.Iar e amuzanta cand o pun sa zica fluture,ea zice fute sau futu,la pufulete zice putu,la suzeta bava sau vava,mamaie zice maia,tataie e taia sau tala,iarba e aba,floarea e foale,nasture e naciu,stie sa numere pana la doi,adica are doua suzete si stie cand ii dai una si cand ii dai doua,cand le are pe amandoua zice dua(adica doua).Ieri cand sa plecam in parc m am trezit cu ea ca isi scuipa in palma si apoi da cu palma pe pereti,oribil.Si lista ar putea continua dar nu are rost sa va plictisesc prea mult.

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Antonia la 1an si 5luni vorbeste destul de bine si acum vreo doua zile l a strigat pe un vecin si i a zis nenea cuca ca ca ca,adica unde e curca cau cau.Azi e ziua lui tati si aseara i am zis k maine o sa primeasca tati multe cadouri si ea a zis ho ho ho,adica vine mosul(asociaza cadourile cu mosul).Acum o saptamana a luat ala de mobila si carpa si facea tisss si apoi stergea cu carpa,dupa care s a dus la cal si a facut la fel.Dupa a gasit niste hartie igienica, si a suflat nasul(nush pe cine a vazut ea facand asa) si dupa ce a terminat de suflat s a dus la usa lui mamaie si o stergea cu hartia in care isi suflase nasul.Cel mai mult imi place cand o intreb Antonia ma iubesti si ea zice da,apoi o intreb ma iubesti mult si ea zice mut si intinde mainile cat poate ea,adica atat de mult.Ieri dim cand sa o incalt am vrut sa ii dau pantofiorii si mi a zis ca nu k are buba si am intrebat poi pe care sa ti i dea mami si mi a aratat catre niste sandale si a zis acia,adica astea.Iar e amuzanta cand o pun sa zica fluture,ea zice fute sau futu,la pufulete zice putu,la suzeta bava sau vava,mamaie zice maia,tataie e taia sau tala,iarba e aba,floarea e foale,nasture e naciu,stie sa numere pana la doi,adica are doua suzete si stie cand ii dai una si cand ii dai doua,cand le are pe amandoua zice dua(adica doua).Ieri cand sa plecam in parc m am trezit cu ea ca isi scuipa in palma si apoi da cu palma pe pereti,oribil.Si lista ar putea continua dar nu are rost sa va plictisesc prea mult.
    Ha ha...ce dragut! Mai ales scuipatul in palma si dat pe pereti M-a dat pe spate

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Ffff fain..nu ne plictisesti deloc...m-am amuzat....bv!!!

Floricica Avansata angeilita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2009
    Postari in forum
    2.175
    Ee noi suntem inca micuti...dar zicem si noi cateva...cel mai des DA-DA-DA -adaa daa..ta-ta-ta si ma-ma zice cateodata...cel mai frumos a fost at cand am vn de la fac si el batut din palmute si a zis ma-ma o data ,apoi iarasi a inceput sa bata din palme..aa si ba-ba ...cel mai des zice cand e mama mea venita sa stea cu el...cu toate k mama nu e baba...dar na...:))
    Cand nu se simte bn sau ma vede dupa cateva ore k nu s-a ntamplat sa lipsesc mai mult imi zice mama...cred k a inceput sa asocieze cuvantul cu persoana..adica mama cu mine!!si e atat de frumos cand il aud .nu-mi mai incap in piele de fericire!!!

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de angeilita Vezi mesajul
    Ee noi suntem inca micuti...dar zicem si noi cateva...cel mai des DA-DA-DA -adaa daa..ta-ta-ta si ma-ma zice cateodata...cel mai frumos a fost at cand am vn de la fac si el batut din palmute si a zis ma-ma o data ,apoi iarasi a inceput sa bata din palme..aa si ba-ba ...cel mai des zice cand e mama mea venita sa stea cu el...cu toate k mama nu e baba...dar na...:))
    Cand nu se simte bn sau ma vede dupa cateva ore k nu s-a ntamplat sa lipsesc mai mult imi zice mama...cred k a inceput sa asocieze cuvantul cu persoana..adica mama cu mine!!si e atat de frumos cand il aud .nu-mi mai incap in piele de fericire!!!
    Apropo de faza cu baba,Antonia la toate femeile care au batic in cap le zice babe,si ne am dus la Kaufland cu ea si a venit la noi o doamna de vreo 40 ani cu linguri si i a zis sotul ca nu vrem,la care asta mica zice baba,ii zic mami e rusine ea nimic in gura mare babaaaaaa,babiiiii si saraca femeie zice da mama baba,manca-ti-as gurita ta :)).Si mai avem o vecina care aia chiar e baba,cand o vede direct o striga baba,babiiiii si aia ii zice da mi si mie sa pup o mana,ii da o mana si apoi i o intinde si pe cealalta,sa i o pupe si pe aceea.Mie imi mai e rusine cand le face babe ca zic ca poate se supara saracele femei dar nu am ce ii face.

Floricica Nou Venita mihaelanikol's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2012
    Postari in forum
    60
    buna maria....sa stii ca nu m-ai plictisit, mai vreau :)) am ras cu lacrimi
    Modificata de mihaelanikol; 22.05.2012 la 21:47:22.

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de mihaelanikol Vezi mesajul
    buna maria....sa stii ca nu m-ai plictisit, mai vreau :)) am ras cu lacrimi
    ma bucur..acum va astept pe voi,sa ma faceti si voi pe mine sa rad :P

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    intr-o dimineata vine bunica la noi (mama mea),la un moment dat ma intreaba pe mine : i-ai dat ceva de mancare baiatului?
    la care raspunsul a venit prompt din partea copilului de un an si sapte luni : "nica"

Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Citat Postat de taydy Vezi mesajul
    intr-o dimineata vine bunica la noi (mama mea),la un moment dat ma intreaba pe mine : i-ai dat ceva de mancare baiatului?
    la care raspunsul a venit prompt din partea copilului de un an si sapte luni : "nica"
    :))Foarte tare.Si pe Antonia a intrebat o moasa ei daca o bate tati si ea ft serioasa si hotarata zice daaa,la care moasa te bate tare si ea daaaa,poi cum iti da si ea zice na na na:).A prins un obicei sa bata copii,de multe ori nu ii atinge dar le arata palma si zice na na na si va dati seama ca am certat o,i am dat peste maini si ii arat ca e rusine la obraz.Intr o dim am luat o cu mine in baie si m am trezit cu ea ca arata cu degetul in obraz,dupa care isi dadea peste mana, adik rusine la obraz si mami da na na.In alta zi eram la peco si s a dat sotul jos sa bage benzina si zice tati bezi,am ramas masca.

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Citat Postat de taydy Vezi mesajul
    Vai ce tare......am ras cu lacrimi:))))))))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari