Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906

Exclamatie Recuperarea pozelor sterse din album-cine ma ajuta?

Fetelor, am si eu o intrebare, oarecum banala. Exista cineva si mai ales, se poate sa recuperez albumele postate aici pe forum si sterse ulterior? Fac asta pt. ca am pierdut toate pozele cu Darius de cand era mic si eu gravidutza si ma simt destul de prost din cauza asta...chiar imi pare rau...mentionez ca si pc. ul este altul...
    Cine are macar cea mai mica idee sa ma ajute. Rog si pe cei care se ocupa de administrarea site-ului.
    O zi buna:*

mada_lyna
    Guest
    scrie administratorilor pe info@copilul.ro.vezi ce zic ei.bafta!

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    scrie administratorilor pe info@copilul.ro.vezi ce zic ei.bafta!
    Se scrie fara vezi.
    Linkul e acesta: info@copilul.ro
    Nu de alta dar sa nu scrii gresit adresa de mail.

mada_lyna
    Guest
    corect. trebuia sa pun spatiu dupa .ro si vezi.

Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Multumesc fetelor, dar un link direct nu aveti? Pentru ca mie imi deschide printr-un program pe care nu-l am. Sper sa rezolv fie si macar cateva poze:(Va pup:*

Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    Tocmai am scris reprezentantilor forumului. Va multumesc de sugestie.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Madalina succes in recuperarea pozelor.IMi pare rau.sper ca cei de la copilul.ro te pot ajuta cu ce aveai tu de la inceput.desi nu stiu daca se poate ..daca le-ai sters si de aici.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de madalinutzamamy Vezi mesajul
    Fetelor, am si eu o intrebare, oarecum banala. Exista cineva si mai ales, se poate sa recuperez albumele postate aici pe forum si sterse ulterior? Fac asta pt. ca am pierdut toate pozele cu Darius de cand era mic si eu gravidutza si ma simt destul de prost din cauza asta...chiar imi pare rau...mentionez ca si pc. ul este altul...
    Cine are macar cea mai mica idee sa ma ajute. Rog si pe cei care se ocupa de administrarea site-ului.
    O zi buna:*
    Madalina, imi pare rau, dar nu te putem ajuta. Pozele nu raman stocate la noi, o data ce au fost sterse din albumele personale acestea dispar definitiv de pe site.
    Inteleg prin ce treci pentru ca in urma cu cateva zile am facut si eu o mare prostie si am formatat hardul pe care aveam toate pozele cu Edi din ziua in care s-a nascut si pana acum.
    Daca ai o problema cu hardul sunt programe speciale de recuperat fisiere. Poti incerca la centrele de reparat calculatoare (care se ocupa si de partea de soft) ei trebuie sa aiba astfel de programe si ai putea avea noroc sa iti recupereze fisierele.

Imi pare rau si sper sa reusesti sa recuperezi macar o parte dintre amintiri.

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Bună madalinutzamamy,

cu ce aparat de fotografiat au fost făcute pozele? Bănuiesc că au fost făcute toate sau majoritatea cu același aparat. Dacă este unul destul de nou și performant, le poți recupera instalând un soft compatibil cu aparatul tău de fotografiat.

Eu am pierdut de Paște pozele din aparat și am scris celor de la Sony. Mi-au recomandat să descarc un soft de pe site-ul lor, l-am instalat și am introdus datele cardului de memorie și după scanare, am găsit toate pozele făcute cu acest aparat. Am salvat doar pozele pe care le pierdusem și s-a rezolvat problema.

Și eu pățeam înainte chestii de genul acesta și m-am învățat minte. La o anumită perioadă, salvez tot folderul cu pozele fetiței pe dvd sau pe stick + că le țin salvate in altă partiție decât C, pe calculator, astfel, dacă se întâmplă ceva și trebuie reformatat calculatorul, nu le pierd.

Baftă și sper să recuperezi aceste poze atât de importante pentru o MAMĂ.

P.S. : Să înțeleg că ți-ai schimbat calculatorul?! Dacă îl mai ai pe cel vechi, poți merge cu el la un service autorizat și au o metodă de a salva tot ce ai pe el și-ți pot transfera datele în calculatorul nou.
    Modificata de Albastrica; 05.09.2011 la 14:03:02.

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    mada descarca GETDATABACK, rulezi programul dupa ce il descarci si iti scaneaza computeru de toate fisierele sterse chiar si daca ai formatat, daca nu reusesti roaga un prieten care se pricepe. nu sunt greu de recuperat, doar daca nu aiaruncat computeru....

Floricica Novice Alinam19's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    400
    Scuze pentru intervenție, dar a specificat că are calculator nou, deci cel vechi ori nu mai e, ori e stricat. Ar putea face ce i-ai spus tu, dar la vechiul calculator și programele astea de pe net, te lasă să scanezi, găsești ceea ce cauți și când vrei să salvezi, nu poți. De asta i-am recomandat softul aparatului de fotografiat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari