Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Oprah Show

Nu cred ca exista cineva care sa nu fi auzit de Oprah Winfrey. Prezentatoare tv, om de afaceri, sotie, Oprah reuseste de ani de zile sa se afle in topul celor mai bogati si celebrii oameni din toata lumea. Trebuie sa recunoastem, insa, ca toate aceste titulaturi le-a castigat cu mult efort si multa munca. Iar acestea din urma este bine sa fie stiute.
    Eu nu am apucat sa ma uit la emisiunea ei foarte des fiindca este destul de tarziu si nu mai stau, insa din ceea ce mi-au spus prietenele mele este o emisiune foarte urmarita si cu un rating destul de mare.Imi place de ea ca nu e genul de prezentator aiurit care nu stie sa puna intrebarile potrivite, din contra sa puna intrebarile potrivite la timpul potrivit....
    Voi ce parere aveti?
    Modificata de iubytzik22; 23.03.2011 la 21:39:12.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Mie imi place de Oprah.

BIOGRAFIE Oprah Winfrey

> S-a nascut pe 29 iulie 1954, in statul american Mississippi, fiica a unor parinti adolescenti necasatoriti.

> La 3 ani stia pe dinafara versete din Biblie, fiind supranumita Micul Recitator.

> Pana la varsta de 6 ani a fost crescuta de bunica ei, femeie saraca, dar care i-a insuflat dragostea pentru credinta.

> Singura papusa pe care a avut-o in copilarie era facuta dintr-un cocean de porumb.

> La 14 ani a ramas gravida, iar copilul a murit la doua saptamani de la nastere.

> La varsta de 17 ani a fost angajata la postul de radio WVOL, din Nashville.

>Din 1984 a inceput sa modereze la Chicago talk-show-ul TV AM Chicago, care si-a schimbat un an mai tarziu denumirea in The Oprah Winfrey Show. Emisiunea i-a adus faima in intreaga lume, fiind transmisa in 117 tari, din America pana in Zimbabwe, avand o audienta zilnica de 14Ęmilioane de telespectatori.

> A avut un frate vitreg gay, care a murit de SIDA.

>A jucat in filme precum Culoarea purpurie (1985), Arunc-o pe mama din tren (1987), Beloved (1998).

> In 1988, Oprah a pus bazele studiourilor Harpo.

> In 1993 l-a avut invitat pe Michael Jackson, iar interviul pe care l-a realizat cu acesta a devenit al patrulea cel mai vizionat eveniment din istoria televiziunii americane, avand o audienta de 100 de milioane de telespectatori.

> In 2000 a lansat revista lunara O - The Oprah Magazine, iar patru ani mai tarziu, revista de design interior O at home.

> Locuieste intr-o casa de 170.000 de metri patrati, in California, dar detine proprietati si in New Jersey, Miami, Colorado, Hawaii si un apartament in Chicago.

> Conform contractului incheiat cu ABC O&O, Oprah va continua sa produca 140 de emisiuni "The Oprah Winfrey Show" anual, pana la finalul lui 2011.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Imi place mai ales cand prezinta diferite cazuri reale, situatii de viata. Nu neaparat cand cheama vedete, ci mai mult cand vin persoane ne-publice, cu povesti de viata extraordinare.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Imi place Oprah....e o femeie de afaceri, are o multime de bani si se implica in multe actiuni caritabile.
    Ceea ce nu inteleg..e de ce nu si-a intemeiat o familie...in sch are cativa caini pe care ii iubeste ca pe ochii din cap.

lorito
    Guest
    Si mie imi place Oprah, asa putin cat am vazut din emisiunile ei, din cate am citit. Ai scris ca e si mama, dar eu stiam ca nu are copii.
    Bineinteles ca am urmarit emisiunea cu Michael Jackson drept invitat:)

iubytzik22
    Guest
    A fost o emisiune in care i-a chemat pe niste baieti, nu mai tin exact minte cum se numeau, care plecau prin tara si ii ajutau pe ceilalati sa isi depaseasca fobiile....Am ramas foarte tare impresionata .....

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Pai nu e mama...a facut o scoala de fete undeva in Africa si fetele acelea le considera fetele ei.
    Oricum de admirat implicarea ei!
    O data zicea ca poate e lesbiana....barfe...imediat dupa ce s-a despartit de iubitul ei.

lorito
    Guest
    Da, vad ca tocmai ce a scos yubytzikk titulatura de mama. Nu-i nimic, cu totii gresim.

oanachampion
    Guest
    Nu am urmarit in viata mea Oprah, nu-mi place de ea, ma enerveaza... Nu zic, e de admirat pt toate faptele de caritate, dar asta nu inseamna ca o sa-mi si pierd timpul cu o emisiune al carei format e departeeeee de gusturile mele...

iubytzik22
    Guest
    Citat Postat de lorito Vezi mesajul
    Da, vad ca tocmai ce a scos yubytzikk titulatura de mama. Nu-i nimic, cu totii gresim.
    Eroare cauzata de google.....

miha.b
    Guest
    o sa ma acuzati de discriminare ...
    si grasa ... si de culoare ... si a cucerit lumea domle ... bravo ei ...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari