Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467

Zambitor Nostalgie... timp pierdut sau cunostinte acumulate, prietenii castigate?

Pentru mine una, acest forum a fost o reala sursa de informatii, relaxare si m-am si ales cu multe prietenii virtuale, dar si reale!

E-adevarat ca am avut si de pierdut mai ales timp, dar si increderea in unii oameni.

Va astept, sa va spuneti si voi parerea despre ce inseamna forumul in viata voastra!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Interesant subiect...

Desi de multe ori ma aventurez pe aici in discutii in urma carora ma enervez foarte tare, forumul de aici ramane forumul meu de suflet.

Si eu mi-am facut prietene virtuale, prietene a caror soarta chiar ma intereseaza si la care ma gandesc mult.

De aici am invatat niste lectii de viata, am cunoscut mamici de copii putin mai speciali, si atitudinea lor in fata vietii si a situatiilor dificile ma face sa ma rusinez de faptul ca uneori pe mine nu ma preocupa decat probleme marunte, absolut neinsemnate.

Aici am cunoscut niste fete deosebite care de fiecare data au reusit sa ma faca sa nu imi para rau de timpul pierdut stand pe forum.

De faptul ca am acumulat informatii, e foarte adevarat si asta, dar hai sa zicem ca aceleasi lucruri le puteam invata de pe orice alt site sau forum de profil.

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Ana, e-adevarat ca puteam afla de oriunde, insa cand afli de la persoane care-ti sunt dragi, parca sentimentu-i altul! Pe langa informatia de care ai nevoie mai primesti "bonus" si o vorba buna de incurajare in momentele mai putin placute din viata lui bb sau a copilului!

Floricica Avansata dany30's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2007
    Postari in forum
    2.483
    Buna ziua
    De cand am devenit mamica,forumul acesta face parte din rutina mea zilnica,chiar daca nu postez in fiecare zi in casuta draga sufletului meu,,Mugurasii primaverii 2008",cu siguranta imi beau cafeaua in fata calculatorului si urmaresc cu drag fiecare postare a prietenelor ce mi le-am facut pe acest forum.
    Am gasit multe subiecte interesante aici,multe curiozitati satisfacute,si am avut ce invata de la alte mamici mai experimentate....deci cu siguranta timpul nu mi l-am pierdut degeaba

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Mie-mi ete foarte clar, cat am avut de castigat sau pierdut pe acest forum, va ramane forumul meu de suflet! Si este a multor utilizatoare de pe-aici, care posteaza sau nu!
    Nu vreau sa flatez pe nimeni, dar intotdeauna mi-am gasit aici "oaza de liniste" alaturi de fete mai noi sau mai vechi!

Am conturi si pe alte site-uri, dar aici e altfel!

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    vb ta nicole am conturi pe mai multe site-uri de profil facute ne voie sau de nevoie,cautand acolo unele informatii care ma interesau,dar nici un site nu se compara cu copilul.ro fara falsa modestie!acest site este k o a doua familie,aici am intalnit virtual si personal prietene de nota 10 care tot timpul au avut pt mn o vorba de incurajare si un sfat,aici mi-am spus bucuriile si necazurile!tot aici am invatat de la fetele cu experienta unde am gresit pana acum in relatiile cu cei din jur

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Citat Postat de anna_creteanu Vezi mesajul
    Interesant subiect...

Desi de multe ori ma aventurez pe aici in discutii in urma carora ma enervez foarte tare, forumul de aici ramane forumul meu de suflet.

Si eu mi-am facut prietene virtuale, prietene a caror soarta chiar ma intereseaza si la care ma gandesc mult.

De aici am invatat niste lectii de viata, am cunoscut mamici de copii putin mai speciali, si atitudinea lor in fata vietii si a situatiilor dificile ma face sa ma rusinez de faptul ca uneori pe mine nu ma preocupa decat probleme marunte, absolut neinsemnate.

Aici am cunoscut niste fete deosebite care de fiecare data au reusit sa ma faca sa nu imi para rau de timpul pierdut stand pe forum.

De faptul ca am acumulat informatii, e foarte adevarat si asta, dar hai sa zicem ca aceleasi lucruri le puteam invata de pe orice alt site sau forum de profil.
    Ana, important este sa stii sa-ti alegi prietenii aceia de care vorbesti tu! De cele mai multe ori aparentele inseala si ajungem la discutiile de care aminteai. Si evident ca ne enervam.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Nicol, de cele mai multe ori, in discutiile despre care spuneam nici nu participa persoane din lista mea de prieteni...
    Dar na, asta se intampla si in viata de zi cu zi. Nu tot timpul poti purta o conversatie decenta la obiect. De multe ori discutiile degenereaza, se deviaza de la un subiect la altul...
    Si, sincera sa fiu, nu ma deranjeaza atat de tare faptul ca nu se scrie la obiect, cat faptul ca de multe ori se ajunge la jigniri si alte lucruri neplacute. Stii si tu bine la ce ma refer...
    Iar ceea ce ma intriga si mai tare este ca sunt o gramada de subiecte cu care nici n-apuci bine sa te familiarizezi, ca pac! pac! - topic inchis.
    Eu nu stiu care e politica pe aici... se inchide topicul la cererea cuiva sau pur si simplu se autosesizeaza administratorii?
    In plus, am vazut ca se fac banari... iarasi nu stiu pe ce criteriu...

Mda, cred ca tre sa citesc regulamentul :))))

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Cand discutiile degenereaza sunt absolut sigura ca adminii se autosesizeaza, dar se mai practica si para/ raportarea anumitor utilizatori.
    Plus ca se face trafic de informatii de la mess, feisbuc, na scriu cum vreau eu(cuiva nu-i place) si mesagerie privata. Sau hai sa-i zicem schimb de pareri!
    Motivele bannarilor nu sunt intotdeauna cele corecte, dar na, cine suntem noi sa ne dam cu parerea?

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Buna!
    Ce subiect interesant!
    Acest site a fost primul pe care m-am inscris si mi-am facut o gramada de PRIETENE...care nu m-au dezamagit chiar daca vorbim mai rar..doar cand avem cu adevarat nevoie ..si ne sustinem la greu...
    Timp pierdut pe aici?...fara numar....regret cateodata investitia facuta...asta e viata...
    dar ma bucur din suflet ca am reusit in 4 ani sa raman in legaturi calde cu fete deosebite.....barfe,talente gratuite......bine ca cineva a inventat si DELETE!

Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Azi dimineata, dupa doar 4 ore de somn, ma trezesc cu capul cat banita de ganduri...decid sa merg doua statii pe jos doar ca sa-mi limpezesc gandurile...
    Imi amintesc de ce spunea colega mea intr-o zi, cand am vazut-o asa zambitoare.
    O intreb: de ce zambesti (stiind-o preocupata si ingandurata)?
    "- Pai, uite citeam o carte in care zicea ca putem alege cum sa fim intr-o clipa sau alta!"
    "- Eu am decis ca azi sa zambesc!"
    Dar, zic:- iti trebuie motive ca s-o faci, nu?
    " - Nu, motivele tebuie sa le cautam noi! Trebuie sa ne gandim ca altii n-au de ales!"

Asa ca...am decis sa traiesc frumos azi, poate si maine...am de ales, motive pot gasi oricand!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari