Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Ne este dor de.....

De mama, tatal.......
    De sot......
    Voua de cine va e dor?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Mie... de bunica mea.
    Mi-as da 10 ani din viata pentru cateva momente cu ea
    A murit acum 24 de ani si imi e din ce in ce mai dor si mai greu fara ea

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    De tata, dar rau de tot.............:((

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Imi este infiorator de dor de mama si de sfaturile ei, de momentele in care stateam seara "ca fetele", de ea....
    Imi este dor de mare si de senzatia pe care o ai cand te ajunzi cu picioarele in nisipul fierbinte pentru ca apoi sa te racoresti in apa marii
    Imi este dor de copilarie, cand nu aveam nici o grija :) si de jocurile din copilarie
    Imi este dor de aerul curat de munte
    Imi este dor si de perioada in care eram buritca
    Si am sa ma rezum aici pentru ca deja mi se face mult prea dor

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Mie mi-e dor de o vacanta; da' rau de tot! Sa merg la munte, undeva fara semnal la telefon, cu sotul si fetita mea.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Mi-e dor de Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sunshine
    Guest
    Mi-e dor de ai mei,de Cluj mi-e dor de ii simt mirosul de primavara tocmai de-aici!
    Mi-e dor de copilaria mea fericita si de toti prietenii mei!
    Mi-e dor de vara da' rau de tot!
    Si mi-e dor de zilele cand am fost educatoare!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Mi-e dor nespus de "puiul meu"'(bunicul meu),asa ne spuneam noi care din pacate nu mai este printre noi.
    Mi-e dor de bunica mea as vrea sa petrec cu ea tot timpul sa o am langa mine caci este batrana si nu stiu cate zile va mai avea de trait.
    Mi-e dor de mama mea care este departe si pe care o vad o data pe an simt nevoia sa ma alinte si sa ma mangaie ca atunci cand eram copil.
    Mi-e dor de anii copilariei de scoala generala si de liceu si de toti prietenii mei din Giurgiu.
    Mi-e dor si imi va fi dor de locul meu de munca(Sp.Caritas) unde am invata pt.prima data cum sa am grija de un pacient ,cum sa-i adm.tratamentul corect si cum sa-i pot alina durerea cat de cat.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Mi-i dor de copilarie, de vacantele fara griji, fara griji....mi-i dor de bunica, de satucul ei, de dulceata de nuci si de trandafiri.....apropos cini are sa-mi dea un borcan cu dulceata de nuci?
    Mi-i dor de masina ei de cusut care tzacanea de la 5 dimineata pana la 1 noaptea, de razboiul de tzesut intins iarna si suveicile care fugeau ca niste soricei printre itze....cine a mai vazut asa ceva? Poate doar la muzeul satului.
    Mi-i dor de colegii din clasele I-VIII......si acum stiu catalogul pe de rost

Mi-i dor de sotul meu si veselia lui....era un om care traia cat pt 10 persoane si iubea in mod neconditionat pe toti.
    Mi-i dor sa-i aud vocea la telefon, calda si cu tenta sugubata....

sunshine
    Guest
    Citat Postat de flora73 Vezi mesajul
    Mi-i dor de copilarie, de vacantele fara griji, fara griji....mi-i dor de bunica, de satucul ei, de dulceata de nuci si de trandafiri.....apropos cini are sa-mi dea un borcan cu dulceata de nuci?
    Mi-i dor de masina ei de cusut care tzacanea de la 5 dimineata pana la 1 noaptea, de razboiul de tzesut intins iarna si suveicile care fugeau ca niste soricei printre itze....cine a mai vazut asa ceva? Poate doar la muzeul satului.
    Mi-i dor de colegii din clasele I-VIII......si acum stiu catalogul pe de rost

Mi-i dor de sotul meu si veselia lui....era un om care traia cat pt 10 persoane si iubea in mod neconditionat pe toti.
    Mi-i dor sa-i aud vocea la telefon, calda si cu tenta sugubata....
    Si eu am prins "moda" razboiului de tesut!

stefaniajohansson
    Guest
    mi s-a pus un pic un nod in gat si mi s-au impaianjenit ochii citind dorurile voatre..si mie imi e dor de persoane, de locuri, de mirosuri, de sunete, de momente trecute..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari