Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Momente tragi-comice

2 lucruri aveam pe suflet astazi. Unul era cel cu intrebarile despre moarte ale fetitei mele pe care l-am exprimat aici. Al doilea este mai funny un pic.

Stiti voi senzatia aia pe care o ai cand atunci cand programata fiind la o intalnire extrem de importanta pentru cariera ta si te-ai trezit de la 5 ca sa ai timp sa te aranjezi putin inainte sa se trezeasca copiii(nu de alta, dar cu o seara in urma cazusei lata la ora 10 dupa o zi infernala si nu apucasei sa-ti faci nici macar un dus) si chiar in momentul in care te felicitai ca ai reusit sa arati decent sa trezesti, sa hranesti si sa imbraci copiii pentru a iesi din scara blocului fix in momentul in care o cioara(sau alta pasare pentru ca mi-a fost teama sa ma uit in sus) tranteste o pleasca urat mirositoare pe parul tau proaspat spalat si coafat?

Sau te duci la un eveniment, esti aranjata, parfumata, machiata, coafata si cu lacrimi in ochi iti iei in brate bebelusa pentru a-i spune vinovata: "Mami nu sta mult, vine repede, repede"(era pentru prima oara de cand o nascusem cand o lasam in grija mamei mele fara atenta mea supraveghere) si ea se uita la tine, zambeste si apoi regurgiteaza pe rochia ta cea noua?Priceless

Just for fun (desi in momentul in care se intampla situatiile astea nu sunt deloc amuzante, insa te distrezi copios povestind si citind despre ele) m-am gandit sa ne povestim una alteia cele mai oribile momente amuzante prin care am trecut.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    FIICA mea m-a pus intr-o situatie jenanta (desi eu m-am amuzat in sinea mea ) in metrou acum vreo luna si jumatate.
    Eram cu ea in portbebe,am intrat in metrou si m-am asezat intre un barbat si o femeie.Cassiana dadea usor din picioare si bineinteles ca oarecum ii atingea si pe cei doi.Femeia s-a jucat o buna bucata de vreme cu ea,dar barbatul imi tot tragea priviri mai uratele din cauza picioruselor Cassianei ( dar chiar nu aveam ce sa ii fac!) si pana la urma s-a intors cu spatele la noi .Parca simtindu-l,Cassiana a mai stat ce a stat si l-a ciupit foarte tare de mana,moment in care barbatul a inceput sa urle de cred ca a auzit tot metroul ,iar lumea din jur se prapadea de ras :)) A fost cam aiurea,a trebuit sa imi cer scuze,desi barbatul nu le-a acceptat,dar in sinea mea mi s-a parut destul de amuzant,ca si celorlalti.Si acum imi vine sa rad cum o gamalie de fetita a putut sa faca asa ceva.Va dati seama ca nu putea sa il ciupeasca foarte tare,dar barbatul fiind cu spatele nu se astepta ;))
    Sunt mai multe situatii dinastea prin care am trecut,dar momentan nu mi-am adus-o aminte decat pe aceasta :)

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Ultima situatie funny a fost in we la munte, cand Osmicu' s-a apucat sa faca masaj pe brat, de sus in jos, unei prietene si apoi si-a pus mana pe sanul ei, asa, ca din intamplare...si nu e singura femeie careia ii face asta!

Cand ne intorceam de la pasaport acum vreo doua saptamani i-a dat o palma peste fund unei tipe in metrou!

Ce ma face sa ma prabusesc de ras, chiar si acum dupa mai bine de un an este ca singura data cand ma imbracasem si dischisisem si eu sa iesim la plimbare, inainte sa-l imbrac pe el...in timp ce-l schimbam il vad ca se screme, prind primul carnat intr-un servetel...ma intorc sa iau altul, il vad ca se screme...numai ca de data asta, sub forma unui carnat lichid, sare cu presiune direct pe pantalonul meu si pe urma fleosc!, jos pe mocheta din fata patului.
    Dupa ce am bagat mocheta la spalat, am spalat si pe jos...m-am schimbat si eu de pantaloni, eram transpirata fleasca si obosita, de nu-mi mai trebuia nici o plimbare!

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Eu ce sa spun,acum cateva luni la doctor,pentru un vaccin,Darius urla ca din gura de sarpe,ne inteapa asistenta si gata!Langa noi un bebe!!!! de 16 ani,tanti Maurica(asa o cheama pe asistenta) ii face o injectie si copilul incepe sa urle (la propriu),Darius il intreaba pe,,bebe":Te doale lau"?Adolescentul spune DA!Darius ii zice:pe mine ma doale putin,da tip ca sunt bebe,esti si tu bebe mit?

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Eu chiar eu am patit-o nu e tragic dar e comic. Fiicamea se imbraca singura nici hainele nu ma lasa sa i le aleg..ok...ne pregatim de mers afara ii dau chilotei etc..avea o rochita roz pe ea care ii place, intre timp merge la baie, si fara sa observ eu isi da chilotii jos..eu nu mai verificasem asa ca iesim, dupa o ora si ceva observa o vecina ca nu are chiloti pe ea.
    SI MA INTREABA: Auzi? da fiica-ta nu poarta chiloti?

In prima faza am crezut ca glumeste apoi cand am vazut mi-a ,,picat fata,, de rusine si in timp ce intram in casa sa ii dau pe ea ma bufnit si rasul, in fond nu era chiar asa tragic, se mai intampla.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari